Nowe, większe Dreamlinery we flocie LOT

Boeing 787, czyli tak zwany Dremliner, jest flagową jednostką Polskich Linii Lotniczych LOT. Polski przewoźnik narodowy wprowadził te najnowocześniejsze na świecie samoloty pasażerskie do swojej floty jako pierwsza europejska linia lotnicza w 2012.

Do użytkowanych obecnie 8 szerokokadłubowych Boeingów 787-8 w barwach LOT, wiosną przyszłego roku dołączą 3 najnowsze wersje tego modelu, a mianowicie Boeingi 787-9

Nowy Dreamliner kabina
Tak wyląda kabina nowego Dreamlinera w klasie ekonomicznej.

Więcej miejsc w klasie biznes i ekonomicznej
Boeing 787-9 zabiera na pokład 294 pasażerów, czyli o 42 więcej, niż jego poprzednia wersja.

Stosunkowo najbardziej, bo aż o jedną trzecią, rozbudowana zostanie klasa biznes. Liczba miejsc, w konfiguracji 2-2-2 wzrośnie tu z 18 do 24. Oprócz zwiększenia liczby miejsc, jedyną istotną zmianą będzie tu zamontowanie monitorów w pierwszym rzędzie na ścianie, nie zaś, jak do tej pory, w podłokietnikach.

Klasa ekonomiczna premium pozostaje bez zmian, jeśli chodzi o ilość miejsc, 21 w konfiguracji 2-3-2, o około 10 cm zwiększa się za to przestrzeń między rzędami foteli, a co za tym idzie, również komfort pasażerów.

W największej klasie, ekonomicznej, przybywa 36 miejsc, do łącznej liczby 249. Tutaj również wprowadzonych jest najwięcej ulepszeń w stosunku do wersji 787-8. W nowym Dreamlinerze w klasie ekonomicznej zainstalowane zostają fotele Zodiac Z300, wyposażone w 10,6 calowe ekrany.

Zachowana zostaje konfiguracja miejsc 3-3-3.

Pomimo iż wszystkie Dreamlinery przystosowane są do obsługi internetu bezprzewodowego (wi-fi), linia lotnicza nie wypowiedziała się na temat wprowadzenia takiej usługi w swoich jednostkach.

Nowe samoloty, więcej tras
Pierwszy z najnowszych Dreamlinerów pojawi się we flocie LOT w maju przyszłego roku, kolejne zaś, w lipcu. Wykorzystywane będą one do obsługi połączeń z Warszawy do Chicago, Nowego Yorku i Toronto.

Bilety na lot Boeingiem 787-9 są już w sprzedaży.

Dodatkowe jednostki pozwolą na rozszerzenie oferty lotów. W samym 2017, LOT zapowiedział wzbogacenie swojej mapy połączeń o 20 nowych tras, w tym wielu długodystansowych.  Trasy interkontynentalne LOT, dostępne z Lotniska Chopina, obejmują destynacje takie jak: Nowy Jork JFK, Chicago O’Hare, Newark, Los Angeles, Toronto Pearson, Pekin, Seul Incheon, Tokyo Narita, Tel Aviv Ben Gurion, a od maja 2018 roku, również Singapur.
 Nowe, większe Dreamlinery we flocie LOT
Artykuły: Nowe, większe Dreamlinery we flocie LOT
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, November 28 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz