Nowe połączenia Ryanair w przyszłym roku - Lizbona, Faro, Palma de Mallorca

Irlandzki przewoźnik low-cost Ryanair coraz pewniej czuje się na rynku polskim i to nie tylko w stolicy.

Oprócz Lotniska Modlin, całkowicie zdominowanego przez Ryanaira, linia lotnicza posiada również bazy w Gdańsku, Krakowie i Wrocławie, operując w sumie na 12 polskich lotniskach.

Nowe trasy Ryanair z Wrocławia
W 2017 Ryanair oferował będzie łącznie 22 trasy z Wrocławia. Wśród nowości znajda się połączenia z południem Europy w tym Lizboną i Palma de Mallorca, dostępne dwa razy w tygodniu.

Wrocław, jest po Warszawie, najważniejszą lokalizacją przewoźnika w Polsce i miejscem dwóch dużych inwestycji. Powstaje tu krajowe centrum teleinformatyczne Travel Labs oraz pierwszy w Polsce hangar Ryanaira, w którym będzie utrzymywana i konserwowana flota przewoźnika.

W Laboratorium Podróży docelowo znajdzie pracę 120 osób. Centrum obsługi technicznej na lotnisku zatrudni as 150 wykwalifikowanych pracowników.

Ryanair w Warszawie
W pierwszej połowie 2017 roku, oferta Ryanaira w stolicy obejmować będzie blisko 40 destynacji. Wśród nowości ogłoszonych do tej pory wymienić można Faro, główne lotnisko Algarve, popularnego regionu turystycznego na południu Portugalii. Loty do Faru ruszą 27 marca i wykonywane będą 2 razy w tygodniu.

Według zapowiedzi Michaela O’Leary, linie obsłużą w przyszłym roku ponad 10 milionów pasażerów, ugruntowując pozycję lidera na rynku przewozów lotniczych w Polsce.

Ryanair na Lotnisku Chopina?
Nie należy zapomnieć również o dosyć ambitnych poczynaniach Ryanaira w Warszawie, gdzie to przewoźnik przeniesie już w krótce część swoich operacji krajowych na Lotnisko Chopina. Chodzi tu o połączenia do Gdańska i Wrocławia.

Wiadomo jednak, iż linia zainteresowana jest również transferem niektórych ze swoich najpopularniejszych tras międzynarodowych na główne lotnisko kraju, dzięki czemu stworzyć może poważną konkurencję PLL LOT i Wizzairowi.

Posunięcie takie pozwoli linii na dalszą ekspansję, niemożliwą bazując jedynie na porcie lotniczym w Modlinie. Lotnisko to jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie; w ubiegłym roku obsłużyło 2.6 mln pasażerów, przy znacznym już obciążeniu dla zbyt małego jak na ambicje Rynaira terminalu. Nowe połączenia Ryanair w przyszłym roku - Lizbona, Faro, Palma de Mallorca
Artykuły: Nowe połączenia Ryanair w przyszłym roku - Lizbona, Faro, Palma de Mallorca
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, September 02 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz