Nowe trasy na Lotnisku Bydgoszcz – Lufthansa poleci z Bydgoszczy do Frankfurtu już w marcu 2015

W marcu 2015 roku niemieckie linie lotnicze Lufthansa zagoszczą na Lotnisku w Bydgoszczy uruchamiając nową trasę do Frankfurtu.

Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo (BZG), zwany również pod oficjalną nazwą Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, jest dziewiątym lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i jednocześnie głównym lotniskiem województwa kujawsko-pomorskiego.

Znajdź tani wynajem samochodów na Lotnisku Bydgoszcz

Rejsy Frankfurt – Bydgoszcz wykonywane będą cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, przy wykorzystaniu jednostki Embraer 90 mogącej zabrać na pokład stu pasażerów.

Przewidywana długość lotu to 90 minut. Gwoli porównania: na pokonanie trasy Bydgoszcz-Frankfurt drogą lądową, samochodem przeznaczyć należy około 8 godzin.

Lotnisko Bydgoszcz – linie lotnicze i trasy
Nowe połączenie to dobra wiadomość dla wszystkich podróżnych korzystających z Lotniska w Bydgoszczy. Frankfurt jest trzecim, co do wielkości lotniskiem Europy, oferując niezwykle szeroki wybór tras na całym świecie, dostępnych teraz również z Bydgoszczy, z zaledwie jedną przesiadką.

Jak podkreślili zarówno dyrektor generalny Lufthansy w Polsce jak i marszałek województwa rejsy Lufthansy z Niemiec do Bydgoszczy to również sygnał uznania przez naszego zachodniego sąsiada potencjału turystycznego, a przed wszystkim gospodarczego Kujaw i Pomorza. Nowe połączenie skierowane jest w dużej mierze do podróżnych biznesowych często odwiedzających województwo, na którego terenie funkcjonuje ponad 500 spółek i przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym.

W chwili obecnej loty międzynarodowe z Lotniska Bydgoszcz oferowane są przez przewoźnika low-cost Ryanair na następujących trasach do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec:

  • Bydgoszcz – Birmingham
  • Bydgoszcz – Dublin
  • Bydgoszcz – Dusseldorf-Weeze
  • Bydgoszcz – Glasgow International


Nowe trasy na Lotnisku Bydgoszcz – Lufthansa poleci z Bydgoszczy do Frankfurtu już w marcu 2015
Artykuły: Nowe trasy na Lotnisku Bydgoszcz – Lufthansa poleci z Bydgoszczy do Frankfurtu już w marcu 2015
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, August 13 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz