Nowe trasy Ryanair na Lotnisku Poznań jesienią 2017

Gigant lotnictwa low-cost, Ryanair,  zajmuje coraz silniejszą pozycję na Lotnisku im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, powszechnie znanego pod topograficzną nazwą ‘Poznań-Ławica’.

Irlandzki przewoźnik po raz pierwszy zawitał na poznańskim lotnisku w 2005 roku, oferując wówczas połączenia do Londynu i Liverpoolu. Od tego czasu, siatka lotów Ryanaira uległa znacznej rozbudowie, do czego niewątpliwie przyczynił się wpływ konkurencji na Lotnisku Ławica, zwłaszcza ze strony węgierskiego Wizzaira.

Legoland Billund
Billund, w którym mieści się słynny park rozrywki Legoland, to jedna z nowych propozycji Ryanair na Lotnisku Poznań.

Najwięcej nowych połączeń dodanych zostało z okazji ustanowienia w Poznaniu kolejnej bazy Ryanaira, w marcu 2017 roku. Wydawać by się mogło iż jeden zbazowany w Poznaniu samolot to niewiele, pozwoli on jednak na rozszerzenie oferty przewoźnika do 14 połączeń stałych i 2 sezonowych jeszcze do końca bieżącego roku. Dzięki niemu Ryanair wykonać będzie mógł 34 loty tygodniowo, przewożąc w skali rocznej ponad 500 tyś. pasażerów.

W chwili powstawania artykułu, Ryanair obsługiwał na Lotnisku Poznań trasy do Alicante, Dublina, Malty, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu i Londynu-Stansted oraz, sezonowo, również do Girony i Korfu.

Do końca roku wprowadzonych miało być siedem kolejnych tras, odpowiadających na zapotrzebowania dwóch podstawowych profili klientów, turystycznych i biznesowych.

W sezonie jesienno-zimowym 2017 oferta Ryanair na Lotnisku Poznań rozszerza się o następujące trasy:

  • Ateny, Grecja  – od 30 października 2017
  • Billund, Dania – od 31 października 2017
  • Castellon, Hiszpania – od 1 listopada 2017
  • Madryt, Hiszpania – od 29 października 2017
  • Oslo-Torp, Norwegia, od 29 października 2017
  • Ejlat-Ovda, Izrael – od 30 października 2017
  • Tel Awiw-Ben Gurion –od 29 października 2017

Nowe trasy spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych tuż po ich ogłoszeniu, co zaowocowało rekordowo licznymi wczesnymi rezerwacjami.

Jednocześnie z wprowadzeniem nowych połączeń, Ryanair zdecydował się również na zwiększenie liczby lotów na najpopularniejszych trasach, w tym do Londynu, do którego polecieć z poznania można już codziennie.Nowe trasy Ryanair na Lotnisku Poznań jesienią 2017
Artykuły: Nowe trasy Ryanair na Lotnisku Poznań jesienią 2017
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, September 21 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz