Nowe trasy Wizzair na Lotnisku Wrocław wiosną 2018

Przewoźnik low-cost z Węgier, znana z logo w kolorze fuksji linia Wizzair stale umacnia swoją pozycję na największych polskich lotniskach międzynarodowych. Na sezon wiosenny 2018 zaplanowane ma uruchomienie aż pięciu nowych połączeń na Lotnisku im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.

Wizzair we Wrocławiu
Wizzair na Lotnisku Wrocław obecny jest od ponad 11 lat.

Od końca marca bieżącego roku z polecieć tanio z Wrocławia-Starachowice będzie można do Bazylei/Mulhouse (Szwajcaria), Goteborga (Szwecja), Kutaisi (Gruzja), Porto (Portugalia) oraz Bari (Włochy). Ostanie połączenie jest trasą dostępną sezonową; z wyłączeniem połączenia do Goteborga, uruchamianego 30 marca, wszystkie inne nowe trasy z Wrocławia dostępne będą od 31 marca.

Loty na wspomnianych trasach wykonywane będą dwa razy w tygodniu; do Bazylei jednak przewoźnik latał będzie z Wrocławia aż trzy razy tygodniowo.

Podróżujesz do Wrocławia? Porównaj oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Wrocław

Wizzair we Wrocławiu
Węgierski przewoźnik na lotnisku we Wrocławiu zawitał po raz pierwszy w 2006 roku, uruchamiając połączenie do Dortmundu (nadal dostępne). Cztery lata później, linia lotnicza zdecydowała się na utworzenie na wrocławskim lotnisku bazy i umieszczenie w niej na stałe Airbusa A320. W tym roku jeszcze dołączy do niego druga, taka sama jednostka.

Wizzair 45 milionowy pasazer
W 2016 roku linia obsłużyła 45-milionowego pasażera we Wrocławiu. Okazała się nim 6 letnia dziewczynka podróżująca na jednej z najpopularniejszych tras: Wrocław – Londyn Luton.

Po dodaniu nowych tras w marcu, Wizzair oferować będzie na Lotnisku Wrocław 14 tras całorocznych i 2 sezonowe. Najpopularniejszym kierunkiem jest Wielka Brytania, reprezentowana połączeniami do Londynu, Birmingham i Doncastr/Sheffield. Tuż za nią plasuje się Skandynawia, na trasach do Sztokholmu-Skavsta i Oslo-Torp. Uwagę zwracają również popularne połączenia z Ukrainą: Kijów-Żuliany i Lwów.

Żadna z tras Wizzaira na Lotnisku Wrocław nie posiada bezpośredniej konkurencji ze strony swojego największego rywala, czyli irlandzkich linii Ryanair, które w Starachowicach zajmują również silną pozycję.

Świetne prognozy dla Lotniska Wrocław
Port im. Mikołaja Kopernika - WRO, potocznie określany najczęściej pod toponomiczną nazwą ‘Starachowice’, zajmuje 6 pozycję na liście największych polskich lotnisk. Sytuacja ta może się jednak szybko zmienić biorąc pod uwagę jego doskonałe rezultaty odnotowane w ostatnich latach.

Rok 2017 był najlepszym w historii portu, jeśli chodzi o ilośc obsłużonych pasażerów. W sumie skorzystało z niego wówczas 2,855,000 podróżnych. Liczba ta reprezentuje 18-procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Wzrost zanotowany został we wszystkich segmentach, w tym połączeń regularnych, niskokosztowych, czarterowych, krajowych i międzynarodowych. Najwięcej pasażerów wrocławskie lotnisko zyskało sobie na trasach czarterowych (24% więcej niż w 2016) oraz niskokosztowych (wzrost o 20.7%).Nowe trasy Wizzair na Lotnisku Wrocław wiosną 2018
Artykuły: Nowe trasy Wizzair na Lotnisku Wrocław wiosną 2018
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, February 03 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz