Nowy kierunek na Lotnisku Mazury: Olsztyn – Oslo

Port lotniczy Sandejord-Torp (TRF) to nowość w siatce lotów z Lotniska Olsztyn-Mazury (SZY), znanego bardziej chyba pod nazwą Olsztyn-Szymany.

Loty do położonego 120 km na południe od stolicy Norwegii Lotniska Torp zaoferuje, od 20 maja 2017 roku, węgierski przewoźnik low-cost Wizzair. Odbywać się będą one dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, w godzinach porannych. Odlot nastąpi o godzinie 10:40, przylot do Torp zaś o 12:45. Na trasie powrotnej loty odbywają się w godzinach 08:25 (wylot) – 10:10 (przylot). Trasę obsługuje jednostka Airbus A320.

Wynajem samochodów Lotnisko Sandefjord-Torp – porównaj ceny i zarezerwuj online 

Trasa do Oslo-Torp będzie trzecim całorocznym połączeniem na Lotnisku Szymany, na którym operuje w chwili obecnej trzech przewoźników: ukraińska linia lotnicza Anda Air oferująca połączenia sezonowe do Kijowa i Lwowa, irlandzki Ryanair z całorocznymi połączeniami do Londynu-Stansted oraz wspomniany już Wizzair, który oprócz Oslo, lata z Olsztyna również do Londynu-Luton.

W przeszłości z Lotniska Olsztyn-Mazury korzystały również linie Sprint Air, Adria Airways i LOT, jesienią 2016 roku wycofały się one jednak ze współpracy z tym regionalnym portem lotniczym.

Poznaj Port Lotniczy Olsztyn-Mazury:

Lotnisko Olsztyn Mazury jest najmłodszym portem lotniczym w kraju. Pomimo, iż pierwsze lotnisko w tej lokalizacji, stworzone na potrzeby armii, powstało już w latach 30 ubiegłego stulecia, w formie obecnej funkcjonuje dopiero od początku 2016 roku.

Posiada nowoczesny terminal oraz jako jedno z zaledwie 6 lotnisk w Polsce, własne pasażerskie połączenie kolejowe. Przejazd z położonego w odległości 55 km Olsztyna na Lotnisko Szymany zajmuje około godziny.

W pierwszym roku działalności lotnisko zarejestrowało gwałtowny rozwój jeśli chodzi o liczbę pasażerów, biorąc pod uwagę jego niewielkie rozmiary i przeznaczenie. W 2016 roku skorzystało z niego ponad 47 tysięcy podróżnych. Na rok obecny, pomimo znacznych przetasowań jeśli chodzi o przewoźników, przewidywane jest podwojenie tej liczby. Wiadomo już, iż aby podołać rosnącej liczbie pasażerów potrzebne będzie rozbudowanie, i to w najbliższym czasie, infrastruktury portu, zwłaszcza jeśli chodzi o stanowiska na płycie postojowej, których obecnie jest zaledwie trzy.

Więcej miejsc postojowych pozwoli na przyjmowanie większej liczby jednostek, a to z kolei umożliwi rozszerzenie siatki lotów. Dortmund i Eindhoven to najczęściej typowane kierunki  nowych lotów z Olsztyna.Nowy kierunek na Lotnisku Mazury: Olsztyn – Oslo
Artykuły: Nowy kierunek na Lotnisku Mazury: Olsztyn – Oslo
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, May 19 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz