Pokemony na Lotnisku Chopina? Władze apelują o zachowanie ostrożności.

Cieszaca sie niezwyklym powodzeniem gra Pokemon Go zmusila wladze glównego polskiego portu lotniczego do oficjalnego strzezenia przed wkraczaniem na teren stref zastrzezonych.

Wraz z pojawieniem sie wirtualnych stworzen na terenie Lotniska Chopina, zarejestrowane zostaly pierwsze incydenty z podróznymi oraz biernymi uzytkownikami lotniska starajacymi sie wejsc na teren stref, na teren których wstep wymaga specjalnych uprawnien.

Dla niewtajemniczonych: gra Pokemon Go stworzona przez amerykanskiego developera oprogramowania Niatic, Inc, polega na lapaniu stworzen, Pokemonów, które ‘pojawiaja sie’, wirtualnie oczywiscie, zarówno w miejscach publicznych, jak i niestety, równiez prywatnych. Aby zlapac Pokemona, nalezy fizycznie stawi sie w miejscu, w którym wedlug gry, sie on znajduje. Niezbedny jest oczywiscie smartphone z zainstalowana gra.

Gra zdazyla wzbudzi juz wiele polemiki, glównie przez rosnaca liczbe wypadków, jakim ulegaja zapatrzeni w ekrany smartphonów lapacze Pokemonów. Znane sa juz przypadki osób, które spowodowaly stluczke, prowadza auto i wypatrujac stworków, same wpadly pod samochód, lub tez doznaly uszkodzen ciala próbuja zdobyc kolejnego pokemona, umieszczonego w trudno dostepnym miejscu, na przyklad na torach kolejowych.

Zobacz, jak wygladal Central Park w Nowym Jorku, po pojawieniu sie w nim ‘rzadkiego’ pokemona:

Mniej niebezpieczne, choc bardzo uciazliwe sa tez rzesze graczy nawiedzajace prywatne mieszkania, ogrody, czy tez drobne biznesy – przykladowo kafejki, restauracje, sklepy czy salony fryzjerskie, zalewane nagle przez fale grajacych, nie majacych bynajmniej zamiaru korzysta z zadnych z uslug oferowanych przez lokale, które odwiedzaja.

Swiadome tego fenomenu, i jako, ze pierwsze pokemony na Lotnisku Chopina sie juz sa, wladze portu wystapily z apelem o zachowanie ostroznosci podczas korzystania z aplikacji Pokemon Go na terenie lotniska oraz powstrzymanie sie od wkraczania na teren stref niedostepnych dla ogólnego uzytku. Przypomnialy równiez o powaznych konsekwencjach, jakimi moze grozi niezastosowanie sie do zakazów wstepu.

W dobie wzmozonego zagrozenia terrorystycznego, pozornie niewinna pogon za wirtualnym stworzeniem na terenie lotniska, zakonczyc sie moze raczej nieprzyjemna konfrontacja ze sluzba graniczna i ochrona portu lotniczego. Pokemony na Lotnisku Chopina? Władze apelują o zachowanie ostrożności.
Artykuły: Pokemony na Lotnisku Chopina? Władze apelują o zachowanie ostrożności.
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, July 22 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz