Połączenia Gdańsk-Ryga i inne nowe trasy na Lotnisku Gdańsk

Międzynarodowy port lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku twardo broni pozycji trzeciego największego lotniska kraju; niewykluczone, iż wkrótce zacznie deptać po piętach Lotnisku Kraków-Balice.

AirBaltic
Pod koniec marca ruszyło ponownie połączenie z Gdańska do Rygi. Wykonuje je litewska linia AirBaltic.

Rok 2017, gdańskie lotnisko zamknęło z rekordową dla siebie liczbą 4,6 miliona obsłużonych pasażerów. Stale rozwijana siatka połączeń pozwala ufać, iż lotnisku uda się zrealizować założony na rok bieżący plan przewiezienia 5 milionów pasażerów.

Wynajem samochodów Lotnisko Gdańsk – porównaj oferty i rezerwuj online

Nowych tras w rozkładzie letnim na Lotnisku Gdańsk jest sporo. 27 marca uruchomione zostało połączenie do Rygi, oferowane przez linie AirBaltic. Litewski przewoźnik powraca w ten sposób do Gdańska, po 7 latach przerwy. Ta sezonowa (letnia) trasa wykonywana jest trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. W dni robocze samoloty do Rygi wylatują w godzinach porannych, w weekend zaś wieczorem. Trasę obsługuje bombardier Q400.

Nowości w siatce lotów na Lotnisku Gdańsk na sezon letni przygotowały również cieszące się tu największą popularnością linie low-cost.

Irlandzki Ryanair oferuje swoim klientom tanie loty z Gdańska do Aten. Trasa ta rusza 11 maja dołączając do 23 pozostałych połączeń przewoźnika w Rębiechowie.  Jesienią, Ryanair dodaje z kolei nowy kierunek wschodni z Gdańska: od 2 listopada poczynając z Rębiechowa polecieć można będzie do Kijowa-Boryspil.

Wizzair, wiodący przewoźnik na gdańskim lotnisku w sezonie wiosennym uruchamia z kolei połączenie do Wiednia. Dostępne będzie ono od 27 kwietnia. Dołączyło ono do zainaugurowanych również w tym roku tras do Lizbony oraz Wilna.

W 2017 roku Wizzair przewiózł ponad 2.47 miliona pasażerów na trasach z i do Gdańska. Liczba ta oznacza niemal 8-procentowy wzrost w stosunku do wyników z roku 2016. Węgierski przewoźnik obsługuje obecnie 29 kierunków z Gdańska. Na większości z nich nie spotyka się z bezpośrednią konkurencją ze strony innych linii lotniczych.Połączenia Gdańsk-Ryga i inne nowe trasy na Lotnisku Gdańsk
Artykuły: Połączenia Gdańsk-Ryga i inne nowe trasy na Lotnisku Gdańsk
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, March 30 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz