Nowe połączenia z Wrocławia na Ukrainę

Międzynarodowy port Lotniczy we Wrocławiu, piąte pod względem liczby użytkowników lotnisko w kraju, rozszerza ofertę połączeń w coraz popularniejszym kierunku wschodnim.

Wynajem samochodów Wrocław, Lotnisko – porównaj ceny

Jeszcze w obecnym sezonie, od 1 listopada poczynając, uruchomione zostanie połączenie bezpośrednie Wizzair z Wrocławia do Odessy, w przyszłym roku zaś, ten sam przewoźnik do siatki lotów w Starachowicach dodana zostanie trasa do Zaporoża.

Lotnisko Wrocław terminal

Terminal Lotniska Wrocław obsługuje ponad 3 miliony pasażerów.

Na Ukrainę z Wrocławia
Trasa do Odessy dostępna będzie da razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, w godzinach popołudniowych. Powrót nastąpi w te same dni, wieczorem.

Do Zaporoża polecieć będzie można z Wrocławia także dwa razy tygodniowo, w środowe i niedzielne popołudnia, powracając w te same dni wieczorem.

Odessa jest trzecim, co do wielkości miastem Ukrainy i jednocześnie najważniejszym ośrodkiem turystycznym i portowym na wybrzeżu Morza Czarnego.

Film promocyjny Odessy.

Zupełnie innego rodzaju turystów przyciąga Zaporoże. To, położone nad Dnieprem, w południowo-wschodniej części Ukrainy miasto, jest dużym centrum przemysłowym Ukrainy. W Zaporożu mieści się, między innymi fabryka AwtoZAZ oraz huta stali.

Dzięki tym nowym trasom, liczba połączeń Wizzair z Wrocławia na Ukrainę wzrasta do pięciu (wraz z oferowanymi już trasami do Kijowa-Żuliany, Lwowa i Charkowa).

Jedyną konkurencją dla wschodnich kierunków Wizzair w Starachowicach pozostają jak na razie połączenia Ryanair na Lotnisko Kijów-Boryspol oraz także do Odessy.

Lotnisku Wrocław – więcej tras i pasażerów
Połącznie na wschód to nie jedyne nowe trasy zapowiedziane na wrocławskim lotnisku w najbliższej przyszłości. Wiosną przyszłego roku, oferta Ryanair w Starachowicach rozszerzy się także o trasę na Lotnisko Cagliari na włoskiej wyspie Sardynia.

Typowo turystyczne destynacje na południu Europy, w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, we Włoszech oraz na Bałkanach to bardzo ważny segment ruchu pasażerskiego na Lotnisku Starachowice. Loty na tych trasach charakteryzują się rekordowym wypełnieniem oraz cieszą dużą popularnością także poza letnim szczytem sezonu.

Niezmiennie popularne są także połączenia do Paryża oraz Amsterdamu, jak trasa krajowa na Lotniska Chopina w Warszawie.

Lotnisko im. Mikołaja Kopernika od wielu lat rejestruje już stały wzrost liczny podróżnych. W minionym roku ich liczba osiągnęła rekordowy poziom 3.3 mln obsłużonych pasażerów. Dane zebrane do chwili obecnej pozwalają przypuszczać iż w roku bieżącym pobity będzie kolejny rekord.

W związku z gwałtownym zbliżaniem się do limitu przepustowości portu, władze lotniska wdrożyły plan rozbudowy istniejącego terminala. Nowe połączenia z Wrocławia na Ukrainę
Artykuły: Nowe połączenia z Wrocławia na Ukrainę
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, October 31 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz