Połączenie Gdańsk-Tromsø w ofercie Wizzair

Węgierski przewoźnik niskokosztowy Wizzar wprowadził w połowie grudnia bieżącego roku nowe połączenie do Skandynawii z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

Loty do Tromsø, w Norwegii, bo to jest właśnie nowa destynacja w siatce lotów Wizzair za Lotniska Gdańsk wykonywane są trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i w soboty. Cena podstawowa, bez bagażu rejestrowanego, zaczyna się od 59 pln i, zgodnie z nową polityką bagażową przewoźnika, zawarta jest w niej jedna sztuka bagażu podręcznego, o wymiarach maksymalnych 55x40x23.

Zorza polarna Tromso
Obserwacja zorzy polarnej to jedna z największych atrakcji, jakie ma do zaoferowania Tromsø.

Nowa trasa skierowana jest głównie do turystów z obydwu krajów; Gdańsk od dawna już cieszy się popularnością, jako destynacja turystyczna wśród Norwegów, przewoźnik liczy zaś, iż bezpośrednie połączenie lotnicze zainteresuje Polaków pragnących poznać uroki Arktyki.

Wynajem samochodów Tromsø, Lotnisko – porównaj oferty i zarezerwuj online

Tromsø jest trzecim największym miastem położonym na terenie kręgu polarnego, a w związku z tym, również idealną kierunkiem dla tych, którzy chcieliby obserwować zjawisko aurora borealis, czyli zorzę polarną.

Tromsø jest również ważny ośrodkiem kulturalnym w Norwegii. Uniwersytet Tromsø, znany również jako Uniwersytet Arktyczny Norwegii jest największą placówką edukacyjną i naukową w północnej Norwegii. Miasto pochwalić się może również barwną sceną muzyczną oraz festiwalami przyciągającymi międzynarodową publiczność, wśród nich festiwalem muzyki klasyczne Nordlysfestivalen oraz Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Tromsø.

Tromsø jest jednym z wielu ekscytujących kierunków udostępnionych przez Wizzair z Lotniska Gdańsk w 2017. Rok ten był szczególnie korzystny dla przewoźnika w Gdańsku; dodał on do swojej floty samolotów zbazowanych w Gdańsku szóstą jednostkę, co pozwoliło na zwiększenie częstotliwości lotów na najpopularniejszych trasach oraz dodanie nowych połączeń, w tym do Lizbony, Wilna i Lwowa.Połączenie Gdańsk-Tromsø w ofercie Wizzair
Artykuły: Połączenie Gdańsk-Tromsø w ofercie Wizzair
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, December 30 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz