Połączenie Warszawa - Dubaj świętuje 4 urodziny: Airbus A380 odwiedzi Okęcie

W lutym przyszłego roku, połączenie przewoźnika Emirates z Warszawy Chopin do Dubaju, obchodzić będzie swoje czwarte urodziny.

Z tej okazji, na warszawskie lotnisko przybędzie największy samolot pasażerski świata, Airbus A 380. Ta dwupokładowa, szerokokadłubowa maszyna zabiera na pokład około 550 pasażerów, rozdystrybuowanych pomiędzy trzy klasy. Kabina pierwszej klasy, usytuowana na górnym pokładzie oferuje 8 miejsc o najwyższym komforcie i wykorzystujących najnowocześniejsze rozwiązania. W klasie biznes, znajdującej się również na górnym pokładzie znajdzie miejsce 98 pasażerów. Klasa ekonomiczna, o pojemności do 420 pasażerów zajmuje główny, dolny pokład jednostki powietrznej.

Airbus A380

Samolot o masie 270 ton liczy sobie 73 metry długości i 24 metry wysokości, przy rozpiętości skrzydeł do 80 metrów.

Airbus A380 jest największym obecnie samolotem pasażerskim, wykorzystywanym do połączeń na trasach dalekiego zasięgu. Największą jednostką latającą na świecie, niesłużącą do przewozu pasażerskiego jest ukraiński Antonov, An-22 Mriya, wyprodukowany w zaledwie jednym egzemplarzu.

Ten gigant transportu cargo pomieścić może na swoim pokładzie ładunek o wadze 250 000 kg oraz, aby lepiej zobrazować jego rozmiary, np. cały kadłub Boeinga 737. Zbiorniki paliwa An-22 mają pojemność 300 ton paliwa, co przy locie bez załadunku, pozwala pokonać jednorazowo odległość do 12 tyś. km.

Następne w kolejności na liście największych samolotów świata są inne modele Antonova.

Loty do Dubaju – rośnie konkurencja
Popularność Dubaju, jako destynacji turystycznej rośnie niezmiennie od kilku już lat. Wczasy w Dubaju są stałym elementem w ofercie biur podróży. Dzięki temu, że egzotyka Emiratów Arabskich została już nieco 'oswojona', coraz częściej wybieramy się do Dubaju na własną rękę.

Najbogatszy z Emiratów jest też celem podróży biznesowych.

Oprócz połączenia Emirates, z Warszawy do głównego portu lotniczego Dubaju (DXB), bezpośrednie loty do Dubaju znalazły się również w ofercie przewoźnika Wizzair, wykorzystującego Lotnisko Dubai-Al Maktoum, obsługującego na razie głównie ruch low-cost. Tanie loty do Dubaju dostępne są z Katowic.

Czytaj również: Pogoda w Dubaju – kiedy najlepiej odwiedzić Emiraty Arabskie

Rent a car Dubaj - wynajem samochodów na Lotnisku Al Maktoum

Airbus A380 ma wielu fanów w Polsce
Po raz pierwszy Airbus A380 odwiedził Polskę w marcu 2011 roku. Jednostka linii Lufthansa przebywała Lotnisku Okęcie jedynie przez dwie godziny, zdążyła jednak przykuć uwagę setek miłośników lotnictwa. Zobacz relację:

W 2015 roku miało również miejsce awaryjne lądowanie A380 linii Emirates, na trasie z Dallas do Warszawy. Jeden z jego pasażerów doznał udaru i wymagał szybkie interwencji medycznej.Połączenie Warszawa - Dubaj świętuje 4 urodziny: Airbus A380 odwiedzi Okęcie
Artykuły: Połączenie Warszawa - Dubaj świętuje 4 urodziny: Airbus A380 odwiedzi Okęcie
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, December 06 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz