Połączenie Wrocław-Bruksela już w październiku - Brussels Airlines w Starachowicach

Lotnisko w Starachowicach stale rozwija swoją ofertę połączeń i przewoźników. W sezonie zimowym, a konkretnie od 29 października poczynając, pojawi się na nim, po raz pierwszy w historii portu, belgijska linia Brussels Airlines, na trasie do Brukseli.

Bruksela
Stolica Belgii jest ważnym kierunkiem turystyki wypoczynkowej i biznesowej.

Loty z Wrocławia do Brukseli oferuje już Ryanair, korzystając jednak, jak to zazwyczaj w przypadku low-costów już bywa, z Lotniska Charleroi, oddalonego o około 60 km od centrum miasta.

Połączenie flagowego przewoźnika Belgii skierowane będzie za to na główne, i znacznie bliżej, bo w odległości zaledwie 12 km położone lotnisko w Zaventem (BRU).

Loty Wrocław – Bruksela dostępne będą 3 razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, wychodząc naprzeciw potrzebom nie tylko tradycyjnej turystyki wypoczynkowej, ale również pasażerów coraz częściej przemieszczających się pomiędzy Brukselą i Wrocławiem służbowo i w interesach.

Wynajem samochodów Bruksela, Lotnisko Zaventem – porównaj oferty

Lotnisko Wrocław wśród najszybciej rozwijających się portów lotniczych w Europie
Dynamiczny rozwój, jaki Lotnisko im. Mikołaja Kopernika przeżywa w ostatnich latach nie umknął uwadze prasy branżowej poświęconej lotnictwu cywilnemu.

W rankingu magazynu "Anker Report" Lotnisko Wrocław zajęło 7miejsce na liście najszybciej rozwijających się lotnisk europejskich. Dzięki wprowadzeniu w ciągu ostatnich dwóch lat wielu nowych połączeń, regularnych, niskokoszowych i czarterowych przy równoczesnej poprawie przepustowości lotniska, port w Starachowicach wyprzedził, jeśli chodzi o procentowy wzrost operacji duże lotniska w Europie, w tym Ateny, Sewillę i Frankfurt. Zaledwie w przeciągu ostatniego roku siatka połączeń z i do Wrocławia wzbogaciła się o 21 połączeń, czyli o jedną czwartą całkowitej liczby tras obecnie obsługiwanych w tym porcie.

Pomimo, iż największa parcela operacji lotniczych wykonywanych we Wrocławiu należy do linii low-cost Ryaniar i Wizzair, obecne są tu również renomowani przewoźnicy, jak na przykład Air France, Swiss Airlines a teraz również Brussels Airlines.

Do najpopularniejszych tras na Lotnisku Wrocław zaliczają się południowoeuropejskie kierunki tanich linii lotniczych, w tym Alicante, Majorka, Barcelona (Girona), Malta i Kreta; dużym zainteresowaniem cieszy się jednak również połączenie sieciowe Air France do Paryża.

Jeśli chodzi o kierunki czarterowe, a segment ten rozwija się równie dynamicznie we Wrocławiu, dominują połączenia do Grecji, Hiszpanii, Egiptu oraz na Bałkany.

Tani wynajem aut Wrocław, Lotnisko StarachowicePołączenie Wrocław-Bruksela już w październiku - Brussels Airlines w Starachowicach
Artykuły: Połączenie Wrocław-Bruksela już w październiku - Brussels Airlines w Starachowicach
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, August 08 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz