Portugalskie linie TAP pośród najlepszych przewoźników lotniczych na świecie

Po raz drugi z rzędu, linia lotnicze TAP Air Portugal zostały, w uznaniu jakości świadczonych przez nie usług, zakwalifikowane do najlepszych przewoźników na skalę światową w ramach rankingu organizowanego przez portal eDreams.

Ta, jedna z największych firm turystycznych online, oferująca szeroki zakres produktów związanych z podróżami, od biletów lotniczych, poprzez wynajem samochodów, po zakwaterowanie, prowadzi ranking od 2012 roku.

TAP Air Portugal
TAP realizuje połączenia Lizbona-Warszawa w systemie code-share z PLL LOT.

Czołówka najlepszych linii lotniczych wyłoniona została na podstawie 60 tysięcy ocen wystawionych przez użytkowników portalu. Średnia 3.71 punktów, w skali od 0 do 5 zebranych przez TAP zagwarantowała portugalskiemu przewoźnikowi miejsce w pierwszej dziesiątce, a konkretnie, na 10 miejscu.

Liderem rankingu została w tym roku linia Turkish Airlines, której udało się zgromadzić 4.15 punktów, odbierając dzięki temu pierwszą pozycję arabskim liniom Emirates, które wiodły prym w poprzedniej edycji rankingu.

Pozycje od drugiej do dziewiątej zajęte zostały przez następujące linie lotnicze:

  • Aegean Airlines - grecki przewoźnik zgromadził 4.1 punktów
  • Swiss International - średnia 3.99 punktów
  • Lufthansa - 3.95 punktów
  • Austrian Airlines - 3.95 punktów
  • Emirates - średnia 3.49 punktów osiągnięta w ostatniej edycji rankingu oznacza znaczny spadek w stosunku do wyniku z ubiegłego roku
  • Scandinavian Airlines – 3.84 punkty
  • Aeroflot – 3.75 punktów
  • Air France – 3.74 punkty.

Rynki, na których TAP osiągnęła najlepsze wyniki to, oprócz Portugalii, Hiszpania i Wielka Brytania. Sami Portugalczycy, docenili również hiszpańskie linie Iberia i Air Europa.

Nowością w ostatniej edycji rankingu były nowe kategorie: Najlepszy Stosunek Jakości do Ceny, Najlepsza Obsługa na Pokładzie i Najlepsza Obsługa Pasażerów VIP. Dołączyły one do istniejących już kategorii: Rozrywka na Pokładzie i Odprawa.

Rok 2012 był niezwykle udany dla portugalskiego przewoźnika. Linie TAP przewiozły 14.2 miliona pasażerów. Liczba ta oznacza wzrost rzędu 21.7% w stosunku do roku poprzedniego. Na uwagę zasłużyły zwłaszcza najszybciej zwiększające popularnośc trasy Lizbona – Porto, Lizbona – Funchal (Madera) oraz trzy połączenia transatlantyckie – ze stolicy Portugalii do Nowego Jorku, Bostonu i Toronto.Portugalskie linie TAP pośród najlepszych przewoźników lotniczych na świecie
Artykuły: Portugalskie linie TAP pośród najlepszych przewoźników lotniczych na świecie
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, March 04 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz