Promocja na Lotnisku Olsztyn-Mazury - bezpłatny parking w lutym, marcu i kwietniu

Najmłodszy międzynarodowy port lotniczy w Polsce, Lotnisko Olsztyn-Mazury nie ustaje w wysiłkach, aby przyciągnąć pasażerów. Wiosną 2018 proponuje im możliwość bezpłatnego skorzystania z parkingu usytuowanego tuż przy terminalu pasażerskim.

Terminal Lotniska Olsztyn
Terminal Lotniska Olsztyn – pomimo niewielkich rozmiarów spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony użytkowników dzięki oryginalnemu designowi.

Promocja skierowana jest do pasażerów wylatujących z lotniska w Szymanach. Od 1 lutego, do końca kwietnia będą oni zostawić na czas swojej podróży auto na lotniskowym parkingu za darmo.

Lotnisko Olsztyn-Mazury wynajem samochodów - porównaj oferty i rezerwuj online

Na swojej stronie internetowej lotnisko zachęca do ‘zakupów w Londynie’ oraz ‘zwiedzania malowniczego Lwowa’ bez wydatku związanego z parkowaniem na lotnisku.

Biorąc pod uwagę rzeczywiście niskie ceny biletów oferowanych przez przewoźników low-cost na olsztyńskim lotnisku – przykładowo, loty do Londynu dostępne są tu często w cenach od 39 pln – pomysł krótkiego wypadu do ikonicznej destynacji jaką jest Londyn przestaje wydawać się ekstrawagancki. Jedna doba postoju na Lotnisku Szymany kosztuje 40 złotych, czyli tyle co często sam bilet lotniczy.

Pomimo iż Lotnisko Olsztyn, potocznie określane jako Lotnisko Szymany, rozpoczęło swoja działalność dopiero na początku stycznia 2016 roku, zalicza się obecnie do najszybciej rozwijających portów lotniczych w Polsce. Wynika to z imponującego, bo aż 122-procentowego wzrostu liczby obsłużonych pasażerów w roku 2017 w stosunku do roku 2016. W ubiegłym roku z mazurskiego lotniska skorzystało 104 851. Jest to nadal raczej skromna liczba w porównaniu do innych portów regionalnych, prognozy są jednak zachęcające – na rok bieżący zapowiadany jest kolejny rekord.

Lotnisko Olsztyn ma do zaoferowania obecnie (początek lutego 2018 roku) dwa połączenia: do Londynu Stansted liniami Ryanair oraz do Londynu Luton, Wizzairem. Na 27 marca zapowiedziana jest inauguracja trasy Olsztyn-Lwów, linii LOT, latem zaś litewki przewoźnik czarterowy Small Planet Airlines połączy Olsztyn z Burgas w Bułgarii i niemiecką Kolonią/Bonn. Trasa Olsztyn-Oslo wykonywana przez linie Wizzair została zawieszona w listopadzie ubiegłego roku w związku z małym zainteresowaniem ze strony pasażerów.

Zarząd lotniska stawia zarówno na kierunki typowo turystyczne, jak i biznesowe oraz na wymianę naukową (Warmia i Mazury posiadają wiele instytucji szkolnictwa wyższego).

Na początku roku mazurskiemu lotnisku dało się uzyskać certyfikat zgodny z wymaganiami rozporządzenia Unii Europejskiej. Gwarantuje on iż lotnisko spełnia wymagania europejskie jeśli chodzi o prawidłowe funkcjonowanie, infrastruktury, bezpieczeństwo oraz procedury operacji lotniczych. Spodziewać się można iż zachęci to więcej linii lotniczych do zainteresowania się tą lokalizacją.Promocja na Lotnisku Olsztyn-Mazury - bezpłatny parking w lutym, marcu i kwietniu
Artykuły: Promocja na Lotnisku Olsztyn-Mazury - bezpłatny parking w lutym, marcu i kwietniu
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, February 08 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz