Rekordowa liczba połączeń na Lotnisku Wrocław – nowe trasy w sezonie zimowym

W zgodzie z trendami notowanymi na wszystkich średnich i dużych rozmiarach lotniskach międzynarodowych w Polsce, stale rozwija się również Międzynarodowy port lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu.


Ryanair jest obecnie największym przewoźnikiem we Wrocławiu.

Rekordy na lotnisku w Starachowicach padają jeden za drugim. Po świetnych wynikach liczby pasażerów odnotowanych w bieżącym roku (lotnisko szykuje się do pobicia rekordu 3 milionów podróżnych), przyszła pora na podsumowania związane z ofertą połączeń we waśnie wprowadzonym zimowym rozkładzie lotów.

Obowiązujący od 28 października zimowy rozkład na Lotnisku Wrocław zawiera aż 58 pozycji; 6 z nich to nowości.

Zdecydowana większość połączeń dostępnych na lotnisku w Starachowicach oferowana jest przez linie niskokosztowe, Ryanair i Wizzair. Obydwie dodały nowe trasy w coraz popularniejszym kierunku wschodnim, a mianowicie na Ukrainę. Ryanair wzbogaca swoją ofertę o połączenie do Kijowa Boryspola, podczas gdy z Wizzairem udać się można teraz z Wrocławia do Charkowa.

Trzecie nowe połącznie zimowe we Wrocławiu to trasa do Brukseli, linii Brussels Airlines, która dostępna będzie od 25 lutego przyszłego roku.

Pozostałe nowe trasy we Wrocławiu to połączenia czarterowe do Emiratów Arabskich, Omanu i Turcji.

Oferta lotów low-cost z Wrocławia obejmuje większość najpopularniejszych kierunków europejskiej turystyki zarobkowej z Polski, w tym do Londynu, Glasgow, Bristolu, Edynburga, Dublina, Oslo, Sztokholmu, jak i destynacje rekreacyjno-wypoczynkowe na Południu Europy: we Włoszech, Grecji, Hiszpanii i cieszącej się szczególną popularnością, Portugalii.

Linie czarterowe operujące z Wrocławia (głównie Enter Air i Travel Service Polska), be większych niespodzianek, skupiają się na wyspach greckich, Kanarach i Bułgarii, a także na powracających do łask Turcji i Egipcie.

Oprócz siatki lotów, rozwija się również infrastruktura lotniskowa. Latem bieżącego roku Baltona Duty Free otwarła na terenie lotniska cztery nowe sklepy, w tym jeden w części ogólnodostępnej terminala. Oferują one szeroki wybór produktów, od kosmetyków i perfum, poprzez biżuterię i akcesoria, aż po alkohole i tytoń. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się produkty regionalne, w tym sery, miody, piwo z wrocławskiego browaru Stu Mostów, a także wino z dolnośląskiej winnicy Wzgórza Trzebnickie.

Wynajem samochodów na Lotnisku Wrocław – porównaj ofertyRekordowa liczba połączeń na Lotnisku Wrocław – nowe trasy w sezonie zimowym
Artykuły: Rekordowa liczba połączeń na Lotnisku Wrocław – nowe trasy w sezonie zimowym
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, November 02 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz