Rekordowa liczba odprawionych pasażerów na Lotnisku Lublin

Międzynarodowy port lotniczy w Świdniku, czyli Lotnisko Lublin, zanotował rekordowo wysokie wyniki w lipcu bieżącego roku. Łączna liczba 39 221 odprawionych pasażerów na przestrzeni miesiąca oznacza 40-procentowy wzrost w stosunku do wyników rejestrowanych w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Zobacz jak Port Lotniczy Lublin promował się 4 lata temu:

Wzrost liczby pasażerów nie wynika jednak nie tyle z większej liczby wykonywanych lotów, co z lepszego wypełnienia samolotów. Liczba operacji lotniczych wzrosła o jedynie 2 procent, czyli całkowicie nieproporcjonalnie do wzrostu liczby odprawionych osób.

W chwili obecnej Lotnisko Lublin obsługuje 11 kierunków, w tym 2 czarterowe. Największym przewoźnikiem jest tu niskobudżetowa linia WizzAir, oferująca połączenia do Doncaster/Sheffield, Eindhoven, Glasgow, Londynu Luton, Sandejord i Sztokholmu Skavsta.

Irlandzki Ryanair lata z Lublina do Londynu Stansted oraz, sezonowo, do Dublina. Połączenie z Lublina do Frankfurtu zostanie zawieszone pod koniec października.

Operacje czarterowe w Lublinie realizowane są, również sezonowo, przez linie czeskie linie Travel Service, do bułgarskiego kurortu Burgas oraz Chanii na Krecie.

Łączna liczba pasażerów odprawionych na lubelskim lotnisku od początku roku wyniosła 218,475. Oczekuje się, iż do końca roku osiągnie ona pułap 400,000 pasażerów.

Nie bez wpływu na optymistyczne prognozy dla Lotniska Lublin pozostaje fakt, iż jest ono systematycznie unowocześniane. W planach na najbliższą przyszłość jest rozbudowa terminala o dodatkowe 1.5 tys. m2. Warta około 180 mln złotych inwestycja jest na etapie poszukiwania wykonawcy. Obecnie funkcjonujący terminal uznany zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie –Życie w Architekturze- w latach 2010-2012. W związku z szybko wzrastającym ruchem pasażerskim szybko okazał się niewystarczający dla potrzeb lotniska.

Równocześnie, jeszcze w sierpniu bieżącego roku, uruchomiony ma zostać na lotnisku zaawansowany system naprowadzania ILS drugiej kategorii, pozwalający na lądowania w trudnych warunkach pogodowych i przy ograniczonej widoczności. System taki w Polsce posiadają jedynie porty lotnicze w Warszawie (Okęcie i Modlin), Wrocławiu i Gdańsku. 

Wynajem samochodów Lotnisko Lublin - porównaj oferty i rezerwuj onlineRekordowa liczba odprawionych pasażerów na Lotnisku Lublin
Artykuły: Rekordowa liczba odprawionych pasażerów na Lotnisku Lublin
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 05 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz