Więcej sklepów na Lotnisku JFK – New York Airport rozbudowuje się dzięki 13-miliardowej inwestycji

Dobra nowina dla miłośników zakupów i podróży: port lotniczy JFK w Nowym Jorku, jeden z głównych bram wjazdowych do Wielkiego Jabłka rozszerzy znacznie swoją, niemałą już i tak ofertę sklepów lotniskowych, stwarzając jeszcze więcej okazji do zakupów.

New York JFK – lotnisko do rozbudowy
Największe lotnisko Nowego Jorku (i szóste pod względem liczny obsługiwanych pasażerów w skali kraju) może, według szacunków, zwiększyć liczbę obsługiwanych pasażerów z 60 do 80 milionów w najbliższych latach.

Tak duży rozwój wymaga oczywiście znacznej inwestycji w istniejącą infrastrukturę.

Projekt nowego terminalu Lotniska JFK

Zgodnie z informacja ogłoszona przez Air Transport World, wkrótce rozpocznie się realizacja planu rozbudowy tego portu, na której potrzeby wyasygnowano aż 13 miliardów dolarów. Zakłada ona budowę dwóch nowoczesnych kompleksów terminali, które z racji lokalizacji na terenie lotniska, wstępnie oznaczone zostały nazwami Terminal Północny i Terminal Południowy.

Czytaj również: Wynajem samochodów na Lotnisku JFK Nowy Jork – porównaj oferty

Sklepy na Lotnisku JFK – gdzie zrobić zakupy przed wylotem z USA?
Dla wielu turystów, zakupy są nieodłącznym elementem wizyty w Nowym Jorku. Stany Zjednoczone słyną z przystępnych cen wielu prestiżowych produktów i marek odzieży, akcesoriów i elektroniki. Ci, których nie usatysfakcjonowały zakupy w nowojorskich outletach lub na Fifht Avenue, będą mieli okazję przetestować wytrzymałość karty kredytowej jeszcze przed wylotem ze Stanów, podczas oczekiwania na lot.

Oferta sklepów na Lotnisku JFK, nawet jeszcze przed rozbudową, jest i tak pokaźna. W strefie duty free lotniska znaleźć można między innymi następujące marki:

 • Bvlgari
 • Cartier
 • Clinique - Estee-Lauder
 • Coach (luksusowe produkty ze skóry)
 • Giorgio Armani
 • Harley Davidson (dla entuzjastów motocykli)
 • Hermes
 • Juicy Couture
 • Michael Kors
 • Mont Blanc
 • MUJI to Go (japońska marka oferuje, między innymi, produkty przydatne w podróży)
 • Pandora
 • Porsche Design Kennedy Airport
 • Salvatore Ferragamo
 • TUMI (torby podróżne i inne produkty z skóry)
 • Victoria’s Secret

Coach sklep JFK
Skep Coach na Lotnisku JFK

Coraz więcej pasażerów na Lotnisku JFK – niezbędna rozbudowa
Liczba pasażerów na dużych lotniskach na obydwy wybrzeżach (wschodnim i zachodnim) USA stale rośnie, wskazując jasno iż turystyka wraca tu do sił po kryzysie ekonomicznym ostatniej dekady.

Tego samego nie można powiedzieć jednak o tak zwanych flyover states, czyli stanach położonych ‘po środku’, nie cieszących się szczególnym zainteresowaniem turystów.

Przykładowo, największy por lotniczy stany Kentycky, Lotnisko Cincinnati-Northern Kentucky International – CVG obsługuje obecnie o połowę mniej pasażerów niż w czasach przed kryzysem.

Pomimo iż stopa bezrobocia nadal spada, zarobki w stanach takich jak na przykład Mississippi, Louisiana, West Virginia, New Mexico, Arkansas, Alabama czy Kentucky nie pozwalają na zachowanie życia na poziomie zbliżonym do tego z lat 50, 60 czy 70-tych, kiedy to wykwalifikowany robotnik mógł pozwolić sobie na zakup domu na przedmieściach, nowego pickupa kilka razy w życiu, czy też na opłacenie wyższej edukacji dzieciom.

JFK nowy terminal projekt
Projekt nowego terminalu Lotniska JFK

Na Lotnisku JFK jednak, kryzys jest już jedynie wspomnieniem. Jest ono jednym z najbardziej ‘międzynarodowych’ portów lotniczych USA, oferując szeroki wybór połączeń transkontynentalnych, w tym do Europy, Japonii, Chin, Tajwanu, krajów Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu.

Roboty na Lotnisku JFK ruszyć mają już wkrótce. Pierwsze wyjścia w nowych terminalach oddane mają zostać do użytku w 2023 roku, cała rozbudowa zaś zakończyć ma się w 2025 roku.Więcej sklepów na Lotnisku JFK – New York Airport rozbudowuje się dzięki 13-miliardowej inwestycji
Artykuły: Więcej sklepów na Lotnisku JFK – New York Airport rozbudowuje się dzięki 13-miliardowej inwestycji
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, October 30 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz