Ryanair: z Modlina na Okęcie?

Dobra wiadomość dla zwolenników podróży low-cost nie kwapiących się do korzystania z Lotniska w Modlinie, znacznie oddalonego od centrum Warszawy: wiele wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości cześć lotów irlandzkiego przewoźnika Ryanair; zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych, przeniesiona zostanie do głównego portu lotniczego stolicy i kraju, Lotniska Chopina.

Plan przeniesienia za Modlina na Okęcie połączeń krajowych do Gdańska i Wrocławia, jak również o zwiększeniu ich częstotliwości, przewoźnik ujawnił już w kwietniu.

Od 30 października bieżącego roku, trzy połączenia dziennie do zarówno Gdańska jak i Wrocławia staną się o wiele większą konkurencją dla kursujących na tych trasach pociągów Pendolino, jako że dzięki centralnemu położeniu lotniska Chopina znacznie skróci się ogólny czas podróży w porównaniu do wylotów z Modlina.

Zgodnie z informacjami z portala Fly4free irlandzkie linie zgłosiły zarządowi Lotniska Chopina zapotrzebowanie na dodatkowe osiem połączeń, wszystkie na trasach międzynarodowych. W grę wchodzą najpopularniejsze kierunki: Alicante, Ateny, Mediolan, Paryż Beauvais, Bruksela Charleroi, Dublin, Madryt oraz Londyn Stansted. Miałby zostać one włączone do zimowej siatki połączeń, już w październiku.

Decyzja o przeniesieniu części z najbardziej obleganych kierunków na Okęcie z pewnością pozwoli odciążyć port lotniczy w Modlinie, zwłaszcza na lotach w kierunkach wieczornych, kiedy to modlińskie lotnisko wydaje się nie być w stanie podołać ilości korzystających z niego pasażerów.

Chaos i nagminnie tworzące się kolejki do bramek dały się już odczuć wielu podróżnym, stając się tematem licznych, niepochlebnych newsów na temat podróży low-cost z Warszawy.

Nieprzypadkowy jest z pewnością wybór tras, o których przeniesienie stara się Ryanair. Wiele z nich pokrywa się z ofertą LOTu na Lotnisku Chopina, obsługującego między innymi połączenia do Londynu, Madrytu, Paryża, Brukseli i Aten.

Michael OLeary dawno temu już i otwarcie zapowiedział chęć 'odbicia' przewoźnikowi narodowemu klientów na trasach krajowych. Teraz ofensywa irlandzkiego przewoźnika przenosić zdaje się również na przewozy międzynarodowe. Ryanair: z Modlina na Okęcie?
Artykuły: Ryanair: z Modlina na Okęcie?
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, July 04 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz