Ryanair bagaż podręczny – nowe zasady zabraniają wniesienia na pokład drugiej sztuki bez wykupienia opcji pierwszeństwa wejścia

Po raz drugi już w tym roku Ryanair zaostrza zasady przewozu bagażu podręcznego.

Tym razem, zmiany dotkną około 60-90% pasażerów irlandzkiej linii low-cost.

Od 1 listopada poczynając niemożliwy będzie darmowy przewóz w kabinie bagażu przekraczającego wymiary 40cm x 20cm x 25cm przez pasażerów, którzy nie zdecydowali się na wykupienie usługi pierwszeństwa wejścia na pokład.

Ryanair bagaż podręczny
Ryanair, przewoźnik nie tak tani, za jakiego chciałby uchodzić; chyba, że zdecydujesz się na podróż bez bagażu.

Koniec z podręcznymi walizkami na kółkach bez priority boarding
Aby, tak jak do tej pory, móc, bez opłaty dodatkowej zabrać do kabiny dwie sztuki bagażu podręcznego, w tym jedną większą, pasażerowie Ryanair dodać będą zmuszeni do swojej rezerwacji opcję priorytetowego wejścia na pokład. Jej cena wynosi €6 przy zakupie przez internet i €8, jeśli na zakup zdecydujemy się na lotnisku.

Pasażerowie stawiający się przy wyjściu z podręczną walizką na kółkach, a nieposiadający wykupionej usługi priority boarding, uiścić będą zmuszeni opłatę pomiędzy 20 i 25 euro ca każdy lot.

Oprócz pierwszeństwa wejścia na pokład usługa ta oferuje również możliwość bezpłatnego przewozu dwóch sztuk bagażu podręcznego, do niedawna jeszcze dostępną dla wszystkich pasażerów. Wymagając od pasażerów opłaty za coś, co wcześniej nie podlegało opłacie, przewoźnik zyskuje od 12 do 16 euro na każdej powróży ‘w obie strony’.

Jedyny bagaż, jaki pasażerowie Ryanair mogą obecnie wnieść na pokład bez opłaty dodatkowej to mała torba podręczna, plecak, etc., nieprzekraczające wymiarów 40cm x 20cm x 25cm (przewoźnik zwiększył to nieznacznie limit z poprzednio obowiązującego 25cm x 20cm x 20cm) i mieszczące się pod fotelem przed pasażerem. Dla tego bagażu nie obowiązuje limit wagi.

Jak poinformował przewoźnik, urządzenia do mierzenia rozmiarów bagażu podręcznego zainstalowane przy stoiskach odprawy uwzględnią niewielki margines rozmiaru mierząc 42cm x 20cm x 30cm.

Bagaż rejestrowany Ryanair – bez zmian
Spodziewać się należy, iż pod wpływem zmian w zasadach przewozu bagażu podręcznego, coraz więcej pasażerów Ryanair decydować się będzie na nadanie bagażu.

Cena jednej sztuki bagażu nadawanego wynosi od 25 do 35 euro, w zależności od trasy i pory roku. Każdy pasażer nadać może do 3 sztuk bagażu. Limit wagi dla każdej z nich to 20 kg.

Irlandzkie linie znane są z częstych zmian w tabeli opłat, często wprowadzanych bez nagłaśniania i z małym uprzedzeniem.

Poprzez wprowadzenie najnowszych zmian do schematu opłat za bagaż Ryanair staje się on jeszcze bardziej skomplikowany, zaś porównanie cen lotów z ofertą innych przewoźników – utrudnione. Niewykluczone jest, iż w najbliższej przyszłości opłaty za bagaż ulegną dalszym zmianom.

Limity wagowe i rozmiarów oraz stawki podane w tym artykule obowiązywały jesienią 2018.

Rozmiar drugiego bagażu podręcznego Ryanair – bez zmian w 2018-2019
Rozmiar dużego bagażu podręcznego pasażerów, którzy zdecydowali się na wykupienie opcji priority boarding nie zmienia się; nie powinien on przekroczyć 55cm x 40cm x 20.

Pierwsza zmiana zasad przewozu bagażu podręcznego miała miejsce na początku roku
W styczniu bieżącego roku Ryanair wprowadził już pierwsze restrykcje dotyczące darmowego bagażu podręcznego ograniczając jego ilość do jednej sztuki na pasażera.

Klienci Ryanair zmuszeni zostali w ten sposób do wybrania pomiędzy bagażem osobistym (plecakiem, damska torebką, laptopem, etc.) a walizką na kółkach. Ta druga, o ile spełniała wymogi, co do wagi i rozmiarów, nie podlegała opłacie. Od 1 listopada poczynając przestają oni mieć jednak taką możliwość.

Czytaj również: Wynajem samochodu Ryanair z gwarancja najniższej ceny – fakt, czy sztuczka marketingowa?Ryanair bagaż podręczny – nowe zasady zabraniają wniesienia na pokład drugiej sztuki bez wykupienia opcji pierwszeństwa wejścia
Artykuły: Ryanair bagaż podręczny – nowe zasady zabraniają wniesienia na pokład drugiej sztuki bez wykupienia opcji pierwszeństwa wejścia
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, September 05 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz