Ryanair: loty Gdańsk-Malta już w kwietniu 2016

Irlandzki przewoźnik low-cost Ryanair, rozszerza swoja oferta na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w grafiku na sezon lato 2016.

Loty Ryanair’a na trasie Gdańsk (GDN) – Malta (MLA) dostępne będą dwa razy w tygodniu, w niesprecyzowanym jeszcze grafiku. Według przewoźnika, przybliży to znacznie dostępność Malty jako celu krótszych wypadów turystycznych.

Archipelag Wysp Maltańskich, położony na Morzy Śródziemnym około 80 km na południe od Włoch oddalony jest o około 3 godziny lotu połączniem bezpośrednim z Gdańska. W chwili obecnej, połączenie takie oferowane jest przez największą konkurencję Ryanair-a na gdańskim lotnisku, linie Wizzair. Ryanair deklaruje jednak, iż nie obawia się konkurencji ze strony Wizzair jeśli chodzi o tą trasę: Malta cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków, zwłaszcza poza szczytem sezonu turystycznego, jesienią i wiosną, kiedy to pogoda w basenie Morza Śródziemnego kusi przyjemnymi temperaturami oraz wieloma słonecznymi dniami, a ceny usług turystycznych spadają do przystępnego poziomu.

Przykładowo, tydzień wynajmu samochodu na maltańskim lotnisku na przełomie października i listopada kosztuje około 300 pln (cena zawiera nieograniczony przebieg i podstawowy pakiet ubezpieczeń).

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Malta przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler

Lotnisko Malta (Luqa)
Ruch lotniczy w archipelagu Wysp Maltańskich obsługiwany jest przez Międzynarodowy Port Lotniczy Malta (MLA), znany również jako Lotnisko Luqa (Luqa Airport). Mieści się on na głównej wyspie archipelagu, pomiędzy miejscowościami Luqa i Gudja. Odległośc z lotniska do najpopularniejszych ośrodków turystycznych na północnym i północno-zachodnim wybrzeżu Malty – Silema, Bugibba i Mellieha wynosi odpowiednio: 8.5 km, 20 km i 25 km.

Loty z Polski na Maltę oferowane są przez Ryanair, z Krakowa i Wrocławia, a wkrótce również z Gdańska, oraz przez Wizzair, z Gdańska i Warszawy-Chopin.

Wyspę Malta zamieszkuje na stałe około 400 tyś oób. Liczba turystów odwiedzjących ją rokrocznie przekracza jednak 1.2 mln. Stolicą jest miasto Valletta. Języki oficjalne to maltański i angielski (Malta była częścią Imperium Brytyjskiego do 1964 roku). Na Malcie obowiązuje ruch drogowy lewostronny.Ryanair: loty Gdańsk-Malta już w kwietniu 2016
Artykuły: Ryanair: loty Gdańsk-Malta już w kwietniu 2016
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, October 07 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz