Ryanair zadomawia się we Lwowie – tanie loty z Krakowa i Modlina

Największa europejska linia lotnicza low-cost zawitała we Lwowie 30 października, na inauguracyjnej trasie z Krakowa (KRK).


W sezonie zimowym Ryanair lata do Lwowa z pięciu europejskich miast.

Oprócz połączenia z Krakowa, w liczącym sobie 5 pozycji zimowym rozkładzie lotów przewoźnika na Lotnisku Lwów – LWO pojawiła się także trasa z Modlina (WMI). Pozostałe z nich dostępne są Londynu Stansted (STN), Weeze (NRN) oraz Memmingen (FMM).

Irlandzka linia planuje przewozić na wspomnianych trasach łącznie około 250 tyś. Pasażerów.

Największym rywalem Ryanair w Lwowie jest Wizzair, będący obok przewoźnika flagowego Ukraine International Airlines, największą linią lotniczą w tym porcie. Na żadnej z wprowadzonych przez siebie tras we Lwowie Ryanair nie napotyka jednak konkurencji bezpośredniej.

Port lotniczy im. Daniela Halickiego, bo taką nazwę nosi oficjalnie lwowskie lotnisko, jest piątym pod względem liczny obsługiwanych pasażerów lotniskiem Ukrainy. Położone jest w odległości około 6 km od centrum miasta. Około 80 km dzieli je od granicy z Polską. W ubiegłym roku lotnisko odprawiło nieco ponad milion pasażerów. Oczekuje się, iż w roku bieżącym liczba ta wzrośnie do 1.65 miliona.

Tani wynajem samochodów Lwów, Lotnisko – rezerwuj z Cartralwer Ukraina

Trasa Kraków-Lwów, jedna z najkrótszych wykonywanych przez przewoźnika (bo licząca sobie zaledwie 299 km) obsługiwana jest trzy razy tygodniowo, we wtorki, czwartki i soboty, w godzinach porannych; wylot o 7.10, przylot o 9.10 czasu lokalnego. Loty na trasie powrotnej odbywaj się w te same dni; wylot i przylot o godzinie 9.35, czasu lokalnego, z uwzględnieniem godzinnej różnicy czasu pomiędzy Krakowem i Lwowem.

Loty z Modlina do Lwowa dostępne są w poniedziałki, środy i niedziele. Trwający 1 i 5 minut lot ma początek o godzinie 9.45 rano, kończy się zaś o 11.50 czasu lokalnego.  Samolot powraca do Modlina tego samego dnia, wylatując o godzinie 12.15 i kończąc trasę w Modlinie o 12.20, czasu lokalnego.Ryanair zadomawia się we Lwowie – tanie loty z Krakowa i Modlina
Artykuły: Ryanair zadomawia się we Lwowie – tanie loty z Krakowa i Modlina
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, November 14 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz