Ryanair rozszerza ofertę na Lotnisku Ławica – tanie loty z Poznania do Billund, Madrytu, Aten i Rzymu

Irlandzkie linie lotnicze low-cost Ryanair konsekwentnie umacniają swoją pozycję na Lotnisku Poznań-Ławica. Z okazji otwarcia tu swojej bazy (na razie opierającej się na jednej jednostce) w marcu bieżącego roku przewoźnik zapowiedział połączenie Poznania z największymi ośrodkami biznesowymi oraz centrami turystycznymi w Europie.

Pośród nowych tras zapowiedzianych przez Ryanair jeszcze na rok 2017 znajdują się:

  • Billund, Dania – od 31 października 2017
  • Ateny, Grecja – od 30 października 2017
  • Castellon, Hiszpania – od 1 listopada 2017
  • Madryt, Hiszpania – od 29 października 2017
  • Rzym-Ciampino, Włochy – od 29 października 2017
  • Oslo-Torp, Norwegia – od 29 października 2017
  • Eilat-Ovda, Izrael – od 30 października 2017

Połączenia te dołączą do istniejących już całorocznych tras z Poznania do Alicante, Dublina, Bristolu, Edynburga, Liverpoolu, Londynu-Stansted i na Maltę, oraz sezonowych tras do Barcelony-Girony i na Korfu.

Zapowiedziane wstępnie również na jesień 2017 połączenie do Tel Awiwu (Lotnisko Ben Gurion) zostało uruchomione z wyprzedzeniem, już 21 czerwca.

Do końca roku Ryanair planuje obsłużenie 500 000 pasażerów na poznańskim lotnisku.

Radykalne zwiększenie oferty lotów z lotniska regionalnego, plasującego się dopiero na 7 pozycji pośród największych polskich lotnisk międzynarodowych jest dosyć odważnym posunięciem i jak zauważył wiceprezes zarządu portu, Grzegorz Bykowski, uzależnionym od reakcji ze strony pasażerów z regionu. W zasięgu 3.5 godzinnej podróży mają oni do dyspozycji alternatywę w postaci warszawskich lotnisk; zaledwie 2 godziny dzielą Poznań od lotniska we Wrocławiu, oferującego całkiem bogaty wybór tras. Poznańskie lotnisko musi też liczyć się z konkurencją ze strony Centralnego Portu Lotniczego, który powstać miałby w połowie drogi pomiędzy Poznaniem a Warszawą.

Bilety na większość zapowiedzianych tras znajdują się już w sprzedaży i od analizy zainteresowania nimi ze strony podróżnych zależeć będzie dalszy rozwój siatki lotów na Lotnisku Ławica.

Głównym konkurentem Ryanair w Poznaniu jest węgierski low-cost Wizzair. Jego oferta częściowo pokrywa się z siatką lotów Ryanaira, a różni się zaś głównie kierunkiem wschodnim – połączeniem do Kijowa-Żulan, zapowiedzianym na koniec sierpnia 2017.

Poza liniami niskokosztowymi, z Lotniska Poznań korzystają także przewoźnicy SAS, Lufthansa oraz LOT. Ryanair rozszerza ofertę na Lotnisku Ławica – tanie loty z Poznania do Billund, Madrytu, Aten i Rzymu
Artykuły: Ryanair rozszerza ofertę na Lotnisku Ławica – tanie loty z Poznania do Billund, Madrytu, Aten i Rzymu
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 21 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz