Ryanair: rezerwacja miejsca na lot z dzieckiem obowiązkowa od 1 września

Pasażerowie linii lotniczych low-cost z pewnością przyzwyczaili się już do faktu, iż podczas procesu rezerwacji przewoźnik będzie usilnie starał się przekonać ich, do zakupu usług dodatkowych: ubezpieczenia, większego limitu bagażu, lub rezerwacji miejsca. W przypadku irlandzkich linii Ryanair, dia 1 września ta ostatnia opcja staje się obowiązkiem dla pasażerów podróżujących z dziećmi.

Do tej pory, osoby pragnące ograniczyć wydatek związany z podróżą do absolutnego minimum liczyć mogły na łut szczęścia podczas odprawy on-line, zakładając i system rezerwacji automatycznie przydzieli im miejsce przy współtowarzyszach podróży, ujętych w tej samej rezerwacji.

Zwłaszcza w przypadku osób podróżujących z dziećmi system skłonny był przyznawać podróżującym sąsiadujące ze sobą miejsca, zarówno dla wygody samych zainteresowanych, jak i współpasażerów.

W związku z dużym obłożeniem lotów Ryanair, na poziome powyżej 90 % coraz częściej zdarzały się jednak sytuacje, iż posadzenie obok siebie rodziców i dzieci nie było możliwe, ze względu na pasażerów, którzy za rezerwację miejsca zapłacili i, słusznie zresztą, czuli się o niego uprawnieni.

W związku z opóźnieniami w boardingu oraz frustracją zarówno pasażerów jak i załogi, Ryanair zdecydował się wprowadzić obowiązkową rezerwację miejsc dla swoich klientów podróżujących z dziećmi poniżej 12 roku życia. Dzieciom miejsca obok rodziców (lub opiekunów) przyznawane są bezpłatnie; dorośli jednak zapłacą z nie 4 euro. Koszt rezerwacji miejsca 'w ostatniej' chwili wzrosnąć może do nawet 10 euro.

Odprawa internetowa (on-line check-in) możliwa jest w liniach Ryanair już 30 dni przed wylotem, co umożliwia wybranie preferowanych foteli w samolocie z odpowiednim wyprzedzeniem. Odprawienie się odpowiednio wcześniej zalecane jest zwłaszcza dla osób podróżujących w większej grupie.

Pozostaje oczekiwać na odpowiedź innych, konkurujących linii low-cost na posunięcie Ryanair’a. Wielce prawdopodobne jest iż, skoro droga do zwiększenia opłat za przelot została już 'przetarta', Wizzair, lub Easyjet zdecydują się również na wprowadzenie podobnego obowiązku.Ryanair: rezerwacja miejsca na lot z dzieckiem obowiązkowa od 1 września
Artykuły: Ryanair: rezerwacja miejsca na lot z dzieckiem obowiązkowa od 1 września
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, August 05 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz