Ryanair Sun – nowe linie czarterowe ruszą już w 2018

Najbardziej chyba rozpoznawalna w Europie linia lotnicza low-cost Ryanair coraz pewniej czuje się na rynku polskim. Obecna jest na wszystkich liczących się lotniskach, w głównym porcie lotniczym kraju zaś, skutecznie konkuruje z przewoźnikiem narodowym na wielu trasach.

Pomimo nieustających kontrowersji, często związanych z ekstrawagancka personą założyciela e prezesa, Michaela O’Leary, jak również stale powracających skarg na jakość usług i punktualność lotów, oferta Ryanair w wielu przypadkach jest rzeczywiście nie do przebicia, jeśli chodzi o cenę.

Ryanair Holidays
Ryanair stawia na coraz bardziej kompleksową obsługę klienta. Nowa usługa Ryanair Holidays pozwala na zarezerwowanie lotu, hotelu oraz transferu lotniskowego.

Wkrótce usługi low-cost Ryanair dostępne będą również w segmencie połączeń czarterowych. Zapowiedziane przez przewoźnika w lutym ubiegłego roku utworzenie niskokosztowej linii czarterowej z siedzibą w Warszawie znajduje się w dosyć zaawansowanej fazie przygotowań.  

Nowy przewoźnik, którego nazwa brzmieć ma Ryanair Sun już uruchomił procedurę zatrudniania. Poszukiwana jest między innymi kadra managerska wyższego stopnia, inżynierowie oraz piloci.

W początkowej fazie istnienia linia posłuży się flotą pięciu Boeingów 737-800

Oferta Ryanair Sun skierowana będzie do polskich tour operatorów i biur podróży. Nie będą mieli możliwości korzystać z niej klienci indywidualni.

Przewoźnik zapowiada rewolucję w segmencie i najniższe ceny za miejsce, przy jednoczesnym zachowaniu standardów lotów czarterowych.

Nieznana jest jeszcze lista rozważanych destynacji, spodziewać się można jednak iż obejmie ona najpopularniejsze kierunki wakacyjne. Nie wiadomo jest również na jakich polskich lotniskach nowa linia zagości. Powszechnie ‘obstawiane’ są jednak lotniska w Modlinie, na którym Ryanair jest nadal jedynym przewoźnikiem oraz w Katowicach, od dawna specjalizującym się w połączeniach czarterowych.

Pierwsze loty mają ruszyć w sezonie letnim 2018.

Polska jest jednym z ważniejszych rynków dla Ryanair, co tłumaczy wybór siedziby nowej linii, z której usług w 2016 roku skorzystało ponad 116 milionów pasażerów. Po inauguracji operacji w Polsce, następnym krokiem ma być ekspansja na rynki w Niemczech i Czechach.

Wielką niewiadomą jest wpływ jaką na wyniki Ryanair mieć będzie Brexit. Przed możliwością ograniczenia dostępu Wielkiej Brytanii do europejskiej przestrzeni powietrznej przestrzega już od dawna Michael O’Leary.Ryanair Sun – nowe linie czarterowe ruszą już w 2018
Artykuły: Ryanair Sun – nowe linie czarterowe ruszą już w 2018
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, April 18 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz