Ryanair: więcej tanich lotów z Krakowa do Włoch – Pescara i Wenecja

Największy przewoźnik na lotnisku Karków-Balice, Ryanair, poszerzył właśnie swoją ofertę o dwa nowe połączenia do Włoch.

W rozkładzie letnim 2017 irlandzkich linii znajda się trasy do Pescary i Wenecji-Treviso. Obydwa połączenia realizowane będą dwa razy w tygodniu.

Loty do Pescary odbywać się będą w poniedziałki i piątki, od 27 marca 2017 poczynając. Do Wenecji-Treviso z kolei, polecieć będzie można z Krakowa w środy i soboty, przy czym pierwszy lot przewidziany jest na 29 marca 2017.

Bilety na nowe połączenia znajdują się już w sprzedaży i, jak to już jest w zwyczaju, w ramach promocji z okazji inauguracji, nabyć je można w okazyjnych cenach od 89 pln (Wenecja) i 129 pln (Pescara).

Rozszerzenie oferty irlandzkiego przewoźnika jest odpowiedzią na wprowadzenie przez jej największego konkurenta na Lotnisku Balice, linie Easyjet, połączenia z Krakowa do Wenecji (Lotnisko Marco Polo).

Oferta całorocznych połączeń Ryanair z Lotniska Balice, już realizowanych, lub zapowiedzianych do końca roku obejmuje obecnie 30 kierunków, w tym jeden krajowy, do Gdańska. Ponadto przewoźnik oferuje 7 tras sezonowych letnich (głównie do Włoch i Grecji) oraz jedno połączenie zimowe, do Izraela (Eljat-Ovda).

Liniami Easyjet z kolei udać się można obecnie z Krakowa do 10 europejskich miast. 4 dodatkowe połączenia, w tym właśnie jedno do Wenecji, zapowiedziane są na listopad bieżącego roku.

Wenecja, jako cel turystyczny, nie wymaga dłuższego wprowadzenia. Względną nowością jest natomiast kierunek Pescara.

Położona w centralnej części wschodniego wybrzeża Włoch, w regionie Abruzzo, Pescara do niedawna jeszcze znana była głównie jako ośrodek przemysłowy. Swoje siedziby posiada tu wiele dużych firm, wiodące sektory przemysłu zaś to maszynowy, chemiczny i spożywczy.

W ostatnich latach jednak, coraz bardziej doceniane są walory turystyczne Pescary. Malowniczo położone nad Adriatykiem posiada przepiękną plażę i nadmorską promenadę oraz łagodny klimat, które w połączeniu z dobrze rozwiniętym zapleczem hotelowym i komunikacyjnym sprawiają iż Pescara z powodzeniem konkurować możne z innymi, droższymi i zatłoczonymi kurortami we Włoszech.Ryanair: więcej tanich lotów z Krakowa do Włoch – Pescara i Wenecja
Artykuły: Ryanair: więcej tanich lotów z Krakowa do Włoch – Pescara i Wenecja
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, August 18 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz