Samolotem z Gdańska do Legolandu w Billund – nowe trasy Wizzair z Lotniska Gdańsk

Dobra wiadomość dla najmłodszych podróżnych i ich rodziców: latem 2015 roku polecieć będzie można bezpośrednio z lotniska Lecha Wałęsy w Gdańsku do duńskiego Billund, znanego dzięki mieszczącemu się tu parkowi rozrywki Legoland.

Niskokosztowe linie lotnicze Wizzair, w chwili obecnej najprężniej działający przewoźnik na gdańskim lotnisku, zapowiedziały uruchomienie połączenia low-cost Gdańsk-Billund na 19 czerwca. Loty odbywały się będą dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Loty Gdańsk-Billund – czy rzeczywiście tanie?
Bilety są już w sprzedaży, i pomimo, iż najtańsza taryfa na tej trasie, zgodnie z zapowiedziami przewoźnika wynosić miała 39 złotych, symulacja na przelot w okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) wykonana w drugiej połowie stycznia wskazywała na kwoty z przedziale 99 - 249 pln, w jedna stronę.

Parki Legoland w Europie i na świecie
Legoland Billund jest pierwszym i oryginalnym parkiem rozrywki poświęconym duńskiej produkcji klockom Lego. W Europie, poza Billund, parki Legoland, należące do grupy Merlin Entertainments działają również w Windsor w Wielkiej Brytanii i w Günzburg w Niemczech (Günzburg mieści się w połowie drogi między Monachium i Stuttgartem. Pozostałe parki grupy znajdują się w Californi i na Florydzie w Stanach Zjednoczonych oraz w Nusajaya w Malezji.

Park Legoland Dania usytuowany jest bezpośrednio przy Lotnisku Billund.

Tani wynajem samochodów Billund Lotnisko – porównaj ceny i zarezerwuj online

Odległość z Billund do Kopenhagi to ponad 260 km. Tanie loty do stolicy Danii od 26 marca 2015 roku dostępne będą w ofercie Ryanair, niestety jednak nie z Gdańska, a z Modlina.

Więcej tras Wizzair z Gdańska w 2015
Lotnisko Gdańsk jedna z pięciu baz operacyjnych linii Wizzair w Polsce (wraz z lotniskami w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu) wzbogaci się wkrótce o kolejny, szósty już samolot przewoźnika. Dodatkowa jednostka pozwoli na zwiększenie częstotliwości lotów na najpopularniejszych trasach z Gdańska (między innymi do Oslo Torp, Sztokholmu Skavsta, Bergen, Stavanger, Mediolanu i Liverpoolu) oraz umożliwi uruchomienie nowych kierunków. Oprócz nowej trasy Gdańsk-Billund, Wizzair zapowiedział już wzbogacenie swojej siatki lotów na Lotnisku Gdańsk o dwa kolejne połączenia: Aberdeen i Bruksela-Charleroi (dostępne od 19 czerwca 2015).Samolotem z Gdańska do Legolandu w Billund – nowe trasy Wizzair z Lotniska Gdańsk
Artykuły: Samolotem z Gdańska do Legolandu w Billund – nowe trasy Wizzair z Lotniska Gdańsk
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, January 20 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz