Smart Wings – nowe trasy z Lotniska Chopina na Wyspy Kanaryjskie

Cieszące się ogromnym zainteresowaniem polskich turystów Wyspy Kanaryjskie stają się od listopada bieżącego roku nieco bardziej dostępnym celem dla podróżnych wylatujących z Warszawy.

Dzięki nowym połączeniom przewoźnika Smart Wings, z Okęcia podróżować można w sezonie zimowym na Gran Canaria i Teneryfę Południowa (Tenerife Sur).

Nowe połączenia dostępne będą do końca kwietnia, z następującą częstotliwością:

  • Warszawa-Chopin (WAW) – Gran Canaria (LPA): jeden lot tygodniowo, we wtorki
  • Warszawa-Chopin (WAW) – Teneryfa Południowa (TFS): jeden lot tygodniowo, w czwartki

Loty na obydwu trasach obsługiwane są przez jednostki Boeing 737-800, zabierające na pokład 189 pasażerów.

Połączenia na tych samych trasach oferowane są również przez linie nisko/kosztowe Norwegian Air Shuttle oraz przewoźnika czarterowego Enter Air.

Wynajem samochodów Gran Canaria, Lotnisko – porównaj ceny

Wypożyczalnie samochodów Lotnisko Teneryfa Południowa

O Smart Wings
Smart Wings to czeskie tanie linie lotnicze z siedzibą w Pradze, będące spółką zależną Czech Travel Service Airline, specjalizującą się w lotach czarterowych do typowo wypoczynkowych destynacji, głownie w Europie Południowej. Połączenia Smart Wings w Polsce wykonywane są przy współpracy z Travel Service Polsla.

Oprócz nowo wprowadzonych tras na Gran Canaria i Teneryfę Południowa, Smart Wings oferuje również połączenia z Warszawy do: Lanzarote, Malagi, Fuerteventura, Corfu i Barcelony.

Wyspy Kanaryjskie zimą
Hiszpański archipelag na Atlantyku, oddalony o zaledwie około 100 km od południowego wybrzeża Maroka, cieszy się opinią doskonałego miejsca na ucieczkę od kiepskiej pogody panującej w Europie zimą. Kanary popularne są zimą zwłaszcza wśród mieszkańców Europy północnej, ze względu na względnie łagodny klimat i sporą ilość godzin i dni słonecznych, nawet w grudniu, styczniu i lutym.

Warto jest jednak zdać sobie sprawę, iż Wyspy Kanaryjskie w okresie zimowym nie oferują bynajmniej tropikalnych warunków klimatycznych. Zwłaszcza pomiędzy grudniem a lutym, bardziej niż lata, oczekiwać tu można raczej kapryśnej pogodowo wiosny z temperaturami o dość znacznych amplitudach, spadającymi do zaledwie 10-15 stopni Celsjusza nocą. Również temperatura wody w wodach tej części Atlantyku nie zawsze gwarantuje możliwość przyjemnych kąpieli.

Przykładowo: roczny wykres temperatur, opadów i nasłonecznienia dla Gran Canaria.

Wybierając się na Wyspy Kanaryjskie zimą należy również wziąć pod uwagę, iż poszczególne wyspy posiadają odrębne mikroklimaty, różniące się między sobą dosyć znacznie. Smart Wings – nowe trasy z Lotniska Chopina na Wyspy Kanaryjskie
Artykuły: Smart Wings – nowe trasy z Lotniska Chopina na Wyspy Kanaryjskie
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, November 13 2015

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz