Tanie loty do Izraela – nowa trasa Warszawa-Eilat

Już na początku grudnia bieżącego roku udać się będzie można z Lotniska Chopina w Warszawie na południe Izraela i to za atrakcyjną cenę.

Główny przewoźnik low-cost Okęcia, węgierskie linie Wizzair uruchamiają bowiem połączenie bezpośrednie do Eilat, będącego ważnym portem i popularnym ośrodkiem wypoczynkowym nad Morzem Czerwonym.

Eilat z lotu ptaka:

Od 10 grudnia poczynając, loty na trasie Warszawa-Eilat odbywać się będą dwa razy tygodniowo, we wtorki i soboty, według następującego grafika:

WAW-VDA
wtorek: wylot 07:20, przylot 12:20
sobota: wylot 07:20, przylot 12:20

VDA-WAW
wtorek: 12:55, przylot 16:05
sobota: 12:55, przylot 16:05

Bilety na nową trasę znajdują się już w sprzedaży.

Wizzair jest na dzień dzisiejszy jedyną linią lotniczą oferującą regularne połączenia do Eilat. Sezonowe czartery z Warszawy do Eilat znajdują się w ofercie Enter Air.

W siatce połączeń Wizzair znajduje się również trasa na główne lotnisko Izraela, Port Lotniczy Tel Aviv-Ben Gurion.

Oferta Wizzaira na Lotnisku Okęcie obejmuje obecnie 30 kierunków całorocznych i 9 sezonowych. W roku 2015, przewoźnik obsłużył tu ponad 1.5 miliona pasażerów. Biorąc pod uwagę ilośc nowych połączeń wprowadzonych na przestrzeni obecnego roku, spodziewać się można iż wyniki za rok 2016 będą zdecydowanie lepsze.

Trzy lotniska Eilat?
Lotnisko Ovda – VDA, znane również pod nazwą Ovda-Eilat, jest drugim, portem lotniczym Izraela (po Lotnisku Tel Aviv-Ben Gurion). Obsługuje ono południową część kraju i położone jest w odległości około 60 km na północ od centrum Eilat.

Będący początkowo lotniskiem ściśle wojskowym, Port Lotniczy Ovda przejął pod koniec lat 80-tych część operacji lotniczych mniejszego Lotniska Eilat, usytuowanego o wiele bliżej miasta.

W fazie budowy znajduje się obecnie trzeci port lotniczy w tej okolicy, znany pod roboczą nazwą –Eilat-Ramon Airport-. Zastąpi on przestarzałe Lotnisko Eilat, które obecnie obsługuje głównie połączenia krajowe, przyjmując również trasy międzynarodowe. Tanie loty do Izraela – nowa trasa Warszawa-Eilat
Artykuły: Tanie loty do Izraela – nowa trasa Warszawa-Eilat
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, October 12 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz