Wizzair na Lotnisku Kraków – tanie loty Balice
Pojawienie się Wizzair na Lotnisku im. Jana Pawła II w Krakowie znacznie rozszerzyło ofertę połączeń low-cost dla mieszkańców Małopolski.
Wizzair przygotował ciekawą ofertę połączeń z i do Krakowa.
Węgierski przewoźnik niskokosztowy wchodzi na lotnisko w Balicach z impetem. Zaraz po premierze pierwszych tras – do Londynu-Luton i Kijowa Żuliany – zapowiada uruchomienie do końca bieżącego roku kolejnych 16 tras, w tym do:
- Bari (3 połączenia tygodniowo)
- Billund (2 połączenia tygodniowo)
- Birmingham (3 razy w tygodniu)
- Catania (początkowo 2 połączenia tygodniowo, w późniejszej fazie 3)
- Charków (2 połączenia tygodniowo)
- Doncaster/Sheffield (3 połączenia tygodniowo)
- Eindhoven (3 połączenia tygodniowo)
- Kutaisi (2 połączenia tygodniowo)
- Larnaca (2 razy w tygodniu)
- Nicea (2 połączenia tygodniowo)
- Oslo-Gardermoen (połączenie dostępne codziennie)
- Rykjavik-Keflavik (2 połączenia tygodniowo)
- Rzym-Fiumicino (5 lotów tygodniowo)
- Tel Aviv-Ben Gurion (4 połączenia tygodniowo)
- Turyn (2 połączenia tygodniowo)
- Turku (2 razy w tygodniu)
Wybór tras dokonany był zarówno z myślą o turystach podróżujących z Małopolski rekreacyjne jak i zarobkowo i służbowo, jak i o obcokrajowcach przybywających do Krakowa.
Wynajem samochodów Krakow, Lotnisko Balice – porównaj oferty
Utrzymując niezmiennie pozycję najpopularniejszego celu turystycznego w Polsce, Kraków przyciąga także coraz więcej biznesmenów zza granicy poszukujących możliwości inwestycji w Małopolsce.
Dowiedz się więcej na temat inwestycji w Małopolsce.
Do końca roku baza Wizzair na Lotnisku Krakow, będącym 26, i najmłodszą, bazą tych linii w Polsce, powiększy swoja flotę do łącznie trzech jednostek Airbus A321.
Oferta połączeń Wizzair z Balic ma uzupełniać, nie zaś konkurować z trasami dostępnymi na najbliższym dużym lotnisku międzynarodowym, czyli w Katowicach, gdzie Wizzair jest dominującym przewoźnikiem. Obydwa lotniska dzieli około 90 km. Tak przemyślana stwarza coraz więcej możliwości podróży dla mieszkańców południowej Polski.
Największym rywalem Wizzair w Balicach, jak na większości dużych lotnisk międzynarodowych w kraju jest oczywiście Ryanair, któremu węgierska linia rzuca wyzwanie wchodząc w bezpośrednią konkurencję na wielu trasach z Krakowa, w tym do Londynu, Eindhoven, Londynu i Tel Avivu.
Otwarcie krakowskiej bazy związane było z inwestycją ponad 240 milionów dolarów i pozwoliło na utworzenie 80 miejsc pracy związanych bezpośrednio z operacjami lotniczymi oraz 140 miejsc pracy w przemysłach powiązanych. Dodanie trzeciej jednostki oznacza kolejne 120 milionów dolarów włożonych w przedsięwzięcie oraz dodatkowe 40 miejsc pracy.
Tematy: wizzair-krakow, lotnisko-krakow, balice
Ostatnia modyfikacja: Monday, April 29 2019