Warszawa – Waszyngton: nowe połączenie bezpośrednie LOTu rusza w czerwcu

Letni rozkład LOTu na przyszły rok wzbogacił się o nową destynację w Stanach Zjednoczonych. Przewoźnik narodowy zapowiedział właśnie uruchomienie połączenia bezpośredniego na trasie Warszawa – Waszyngton.

Washington

Stolice Polski i USA połączy wkrótce nowa trasa LOT.

Trwające nieco ponad 9 godzin połączenie z Lotniska Chopina na główne lotnisko Waszyngtonu, Dulles, dostępne będzie 3 razy w tygodniu, we wtorki, piątki i niedziele; obsługiwać je będzie Boeing 787, czyli Dreamliner.

Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży. Przewoźnik kusi cenami poniżej PLN 3 tyś. za bilet powrotny, wraz z bagażem nadawanym.

Wraz z zapowiedzianym również na przyszły rok połączeniem do San Francisco, będzie to 7 trasa LOTu z Warszawy do USA. Przewoźnik oferuje także trasy z Warszawy do Chicago O’Hare, Miami, Newark, Nowego Jorku-JFK i Los Angeles oraz z Krakowa do Chicago O’Hare i Nowego Jorku-JFK. Liniami LOT udać się można także do Nowego Jorku, via Lotnisko Newark, z Rzeszowa.

O wprowadzeniu połączenia bezpośredniego do Waszyngtonu mówiło się od dawna, ostatnio zaś szczególnie, w kontekście włączenia Polski do strefy ruchu bezwizowego do USA. Waszyngton, jako jedno z najważniejszych miejsc w historii Stanów Zjednoczonych, jest prawdziwą skarbnicą atrakcji turystycznych. Oprócz Białego Domu, Kapitolu, czy pomników poświęconych najważniejszym postaciom amerykańskiej historii, oraz weteranom wojen, w których Amerykanie brali udział, w Waszyngtonie odwiedzić warto National Mall – olbrzymie skupisko muzeów i galerii, do większości z których wstęp jest bezpłatny. Znajdź więcej praktycznych informacji na temat Waszyngtonu na oficjalnym portalu turystycznym miasta.

Czytaj także:

Waszyngton DC – co warto zobaczyć w stolicy Stanów Zjednoczonych

Waszyngton jest także świetną bazą wypadową do zwiedzania wielu okolicznych atrakcji. Mając do dyspozycji własny środek transportu, na jednodniowe wycieczki z Waszyngtonu wybrać się można między innymi do Baltimore, Alexandrii, Mt. Vernon (posiadłości Georga Waszyngtona), czy też Gettysburga.

Wynajem samochodów Waszyngton DC – porównaj oferty rent a car na Lotnisku Dulles

Stolica USA to również cel turystyki biznesowej: w Waszyngtonie mieszczą się siedziby i oddziały niektórych z największych światowych firm. Z racji na rosnącą rolę Warszawy, jako lotniska tranzytowego, niewykluczone jest, iż nową trasą LOTu zainteresują się także podróżni z Europy Wschodniej zmierzający do Stanów Zjednoczonych.Warszawa – Waszyngton: nowe połączenie bezpośrednie LOTu rusza w czerwcu
Artykuły: Warszawa – Waszyngton: nowe połączenie bezpośrednie LOTu rusza w czerwcu
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, January 01 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz