Wizzair uruchamia połączenie z Warszawy do Billund – tanie loty do Legolandu

Węgierski przewoźnik niskokosztowy Wizzair, zgodnie z zapowiedziami, stale umacnia swoją pozycję na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Siatka połączeń Wizzair z Okęcia obejmuje obecnie 30 kierunków całorocznych oraz 9 tras sezonowy. Na grudzień bieżącego roku zapowiedziane zostało uruchomienie połączenie do Izraela (Eilat-Ovda), wiosną zaś ruszą loty Wizzair z Warszawy do Billund, w Danii.

Legoland Billund
Od 27 marca 2017 poczynając, liniami Wizzair udać się będzie można do Billund

Trasa WAW-BLL – szczegóły
Połączenie do Billund dostępne będzie dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, w godzinach porannych. Wylot z Warszawy odbywać się będzie o godzinie 08:05, przylot do Billundu zaś o 09:50.

Na trasie powrotnej, samoloty startować będą o 10:20, lądując w Warszawie o 12:05.

Bilety na połączenie WAW-BLL znajdują się już w sprzedaży na stronie internetowej przewoźnika, w cenie od około 110 pl.

Obecnie (trzeci kwartał 2016), Wizzair jest jedyną linią lotniczą oferującą połączenia bezpośrednie z Polski do Billundu.

Oprócz nowo zapowiedzianej trasy z Warszawy przewoźnika lata już na drugie, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Danii, również z Gdańska.

Do Legolandu samolotem
Port Lotniczy Billund to główna droga dostępu do zachodniej Danii. Usytuowany jest on w bezpośrednim sąsiedztwie parku rozrywki Legoland. Żaden inny park tematyczny w Europie nie posiada lotniska międzynarodowego położonego tak blisko. Lotnisko powstało z inicjatywy założycieli marki Lego, zaledwie 4 lata przed inauguracją samego parku.

Czytaj również: Wypożycz samochód na Lotnisku Billund  blisko Legoland Dania

Planując podróż do Legolandu warto jest pamiętać, iż park, w znacznej części położony na wolnym powietrzu, zamknięty jest od listopada do połowy marca. Loty do Billundu w tym czasie nie tracą racji bytu jednak, jako że miasto samo w sobie nieposiadające wielu – poza parkiem – atrakcji jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Półwyspu Jutlandzkiego, w którego centrum jest usytuowane. Bliskośc wielu ważnych tras zapewnia łatwy dojazd do, między innymi: Esbjerg, Kolding, Herning, Arhus i Alborg.Wizzair uruchamia połączenie z Warszawy do Billund – tanie loty do Legolandu
Artykuły: Wizzair uruchamia połączenie z Warszawy do Billund – tanie loty do Legolandu
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Sunday, October 09 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz