Więcej lotów Wizzair z Lotniska Pyrzowice – nowe połączenie Wizzair Katowice - Glasgow

Od 29 września 2014, Lotnisko Katowice (KTW) wzbogaciło swoją siatkę lotów o połączenie do Glasgow, oferowane przez węgierskiego przewoźnika Wizzair. Loty Wizzair Katowice-Glasgow wykonywane są dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki. Jest to już czwarta trasa Wizzair'a z Polski do Glasgow. Loty Wizzair do Glasgow dostępne są również na poniższych trasach:

  • Lotnisko Warszawa Okęcie (WAW) – Lotnisko Glasgow International (GLA)
  • Lotnisko Gdańsk (GDN) – Lotnisko Glasgow International (GLA)

A od 28 października 2014 również:

  • Lotnisko Poznań (POZ) – Lotnisko Glasgow International (GLA)

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Glasgow International


Ford Fiesta jest jednym z najpopularniejszych samochodów do wynajęcia w klasie ekonomicznej na Lotnisku Glasgow

Lotnisko Katowice – szybki rozwój, dobre perspektywy
W czołówce największych portów lotniczych w Polsce pozostają niezmiennie lotniska Warszawa Chopin Kraków Balice i Gdańsk. Port lotniczy Pyrzowice obsługujący rocznie ponad 2.5 miliona pasażerów nie pozostaje daleko w tyle za lotniskiem gdańskim.

Tani wynajem aut Lotnisko Katowice - porównaj oferty rent-a-car

Intensywny rozwój w ostatniej dekadzie - wystarczy wspomnieć, że w 2000 roku lotnisko to odprawiało zaledwie 170,000 pasażerów – port w Pyrzowicach zawdzięcza w dużej mierze obecności linii lotniczych typu low-cost Wizzair i Ryanair, z których ta pierwsza wiedzie prym w Katowicach, zarówno pod względem ilości oferowanych tras, jak i liczby korzystających z niego pasażerów.

Oprócz Wizzaira na lotnisku w Katowicach operują również linie LOT, Germanwings, Lufthansa i Ryanair oraz duża ilość przewoźników czarterowych, z których największym jest niewątpliwie Enter Air. Trasy przewoźników regularnych obejmują łącznie 31 kierunków w 15 krajach, podczas gdy czartery dostępne są na 47 kierunkach w 14 krajach.

Dosyć dobrze rozwinięta i stale modernizowana infrastruktura drogowa wokół Katowic pozwala sprawnie poruszać się samochodem po terenie całego Górnego Śląska.


Tani wynajem samochodów w klasie kompakt w Pyrzowicach – powyżej Toyota Auris

Loty z Katowic do Wielka Brytania
Oprócz połączeń Wizzair z Katowic do Glasgow, loty do Wielkiej Brytanii z katowickiego lotniska dostępne są jeszcze na następujących na trasach do:

  • Birmingham (Ryanair)
  • Londyn-Stansted (Ryanair)
  • Belfast (Wizzair)
  • Doncaster/Sheffield (Wizzair)
  • Londyn-Luton (Wizzair)

Wynajem samochodów Lotnisko Katowice
Port lotniczy obsługiwany jest przez powszechnie znane wypożyczalnie samochodów, w tym Europcar, Thrifty, Avis Rent A Car, Hertz i Enterprise, a także przez polskie firmy sektora rent a car, w tym GT Cars, Express Rent A Car, Rentis i Autocash.

Dzięki dużej konkurencji, ceny wynajmu aut w Katowicach (lotnisko) utrzymują się na przystępnym poziomie. Często spotkać można też oferty promocyjne, w których w cenie zawarty jest już koszt wynajmu systemu GPS, dodatkowy kierowca, itp.

Znajdź więcej informacji na temat wynajmu aut na Lotnisku KatowiceWięcej lotów Wizzair z Lotniska Pyrzowice – nowe połączenie Wizzair Katowice - Glasgow
Artykuły: Więcej lotów Wizzair z Lotniska Pyrzowice – nowe połączenie Wizzair Katowice - Glasgow
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Thursday, January 03 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz