Wizzair Katowice – Ateny: nowa trasa na Lotnisku Pyrzowice

Węgierskie linie lotnicze Wizzair, najważniejszy obecnie przewoźnik na Lotnisku w Katowicach, przygotował dla swoich klientów nowy, atrakcyjny kierunek turystyczny na sezon wiosenny 2018.

Ateny
Ateny – nowy kierunek Wizzair z Lotniska Katowice.

Od marca przyszłego roku poczynając tanimi liniami udać się można będzie z Katowic do Aten. Loty do stolicy Grecji dostępne będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Samolot z Katowic wylatywać ma o 17:30, przybywają na miejsce o godzinie 21 czasu lokalnego. Na trasie powrotnej, wylot następuje o godzinie 21:35, przylot do Katowic zaś, o 23.

Zaznaczyć należy, iż grafik ten nie dotyczy inauguracyjnego lotu na trasie Katowice-Ateny, który przewidziany jest na piątek, 9 marca 2018.

Dynamiczny rozwój siatki lotów Wizzair na Lotnisku Katowice obserwowany w ostatnich latach (tylko w 2017 przewoźnik uruchomił tu aż pięć nowych tras (przy czym kolejne dwie oczekują na inaugurację do końca roku), możliwy jest dzięki zbazowaniu w Pyrzowicach aż 6 samolotów. 

Katowickie lotnisko jest największą z 6 baz przewoźnika w Polsce (inne mieszczą się na lotniskach Warszawa-Chopin, Gdańsk, Poznań, Wrocław i Lublin). W 2016 roku z usług Wizzair na katowickm lotnisku skorzystało 3.2 miliony pasażerów. Według prognoz przewoźnika, w roku bieżącym liczba ta może osiągnąć pułap 3.6 miliona.

Ateny są, jak na razie jedynym kierunkiem Wizzaira w Grecji zapowiedzianym na lotnisku w Pyrzowicach. Konkurować będą z podobnym połączeniem oferowanym przez irlandzkie linie Ryanair.

Wiele tras do Grecji znajduje się w ofercie przewoźników czarterowych, chętnie korzystających z katowickiego lotniska. Small Planet Airlines i Travel Service Polska to główne linie czarterowe operujące połączenia do popularnych ośrodków turystycznych w Grecji, w tym, miedzy innymi do: Aten, Salonik, Rodos, Kos, Korfu, Heraklionu, Chanii i Zakinthos. 

Wynajem samochodów Ateny, Lotnisko - porównaj cenyWizzair Katowice – Ateny: nowa trasa na Lotnisku Pyrzowice
Artykuły: Wizzair Katowice – Ateny: nowa trasa na Lotnisku Pyrzowice
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 30 2023

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz