Więcej połączeń Wizzair na Lotnisku Kraków

Węgierski przewoźnik low-cost rozszerza siatkę połączeń na Lotnisku Kraków-Balice. W przyszłym roku zwiększy się ona aż o 11 nowych destynacji.

Wizzair Airbus 321

Jeden z trzech samolotów Airbus 321 Wizzair zbazowanych w Krakowie.

Nowe trasy w sezonie letnim 2020 na Lotnisku Kraków dostępne będą do:

  • Barcelona – od 1 lipca
  • Bergen – od 1 sierpnia
  • Bolonia – od 1 sierpnia
  • Haugesund – od 3 sierpnia
  • Mediolan-Malpensa – od 1 lipca
  • Stavenger – od 1 sierpnia
  • Tromso – od 2 sierpnia
  • Verona – od 2 sierpnia

Ponadto, już 23 lutego, przewoźnik połączy Kraków z Lotniskiem Gatwick w Londynie, 29 marca zaś, uruchomi loty na poszukiwanym obecnie kierunku wschodnim, do Zaporoża.

Ogólna liczba połączeń Wizzair z Krakowa wzrośnie dzięki temu do 29.

Wizzair wycofuje się z Katowic?
Tak znaczne rozszerzenie siatki lotów w Krakowie, zbiega się jednocześnie z wycofaniem 6 połączeń Wizzair w Katowicach. Sugerować mogłoby to, iż Wizzair wycofuje się stopniowo z Pyrzowic, gdzie z kolei coraz pewniej czuje się największy konkurent węgierskiego low-costa, Ryanair.

Kraków jest najnowszą, bo otwartą w maju 2019 roku, a jednocześnie piątą bazą Wizzair (po Warszawie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu). Ryanair z kolei uruchomił bazę w Balicach ponad 6 lat temu.

Tak świętowano otwarcie bazy Wizzair w Krakowi:

Lotnisko Kraków – gwałtowny rozwój i plany rozbudowy
Ruch pasażerski na krakowskim lotnisku rośnie nieprzerwanie już od wielu lat, do czego przyczynią się w znacznym stopniu stale rozszerzana oferta połączeń low-cost.

 W 2015 oddany został do użytku nowy terminal, mający zwiększyć przepustowość lotniska do 8 milionów pasażerów rocznie.

Jak się okazało, inwestycja ta nie na długo wystarczy i port zacznie ponowne pękać w szwach szybciej, niż zakładano. Według pierwotnych szacunków, limit przepustowości portu osiągnięty miał być dopiero w 2030 roku. Na początku listopada bieżącego roku jednak w Balicach obsłużony został 7-milionowy już pasażer, co pozwala przypuszczać iż rok zamknięty zostanie ponownie z rekordowym wynikiem.

W zrewidowanych w związku z tak szybkim wzrostem ruchu pasażerskiego planach pojawiła się koncepcja kolejnej rozbudowy terminala. Plan zakłada także budowę nowego pasa startowego. Jego lokalizacja już spotkała się z protestem ze strony mieszkańców terenów sąsiadujących z lotniskiem.

Wynajem samochodów Kraków, Lotnisko Balice - porównaj ofertyWięcej połączeń Wizzair na Lotnisku Kraków
Artykuły: Więcej połączeń Wizzair na Lotnisku Kraków
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, November 27 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz