Wizzair rozszerza siatkę połączeń na Lotnisku Keflavik – tanie loty z Krakowa do Reykjaviku

Od września bieżącego roku poczynając, krakowiacy oraz mieszkańcy Małopolski ogółem, będą mieli możliwość skorzystania z połączenia bezpośredniego z Lotniska Balice do stolicy Islandii, Reykjaviku.

Wynajem samochodów Reykjavik, Lotnisko – porównaj oferty

Na wprowadzenie trasy Kraków – Reykjavik-Keflavik zdecydował się przewoźnik low-cost Wizzair.

Reykjavik

Reykjavik dzieli od Krakowa 4.5-godzinny lot.

Nowe połączenie dostępne będzie 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, w godzinach popołudniowych, przy czym lot powrotny z Lotniska Keflavik przybywać będzie do Krakowa już po północy, czyli we wtorki i soboty.

Będzie to dziesiąta już trasa Wizzair na Lotnisku Keflavik, który staje się jednocześnie największym nieskandynawskim przewoźnikiem w tym porcie lotniczym. Inne trasy Wizzair do Reykjaviku dostępne są z Budapesztu, Gdańska, Katowic, Londynu Luton, Rygi, Wiednia, Warszawy Chopin, Wrocławia i, sezonowo, Wiednia.

Islandia samochodem
Popularność Islandii, jako destynacji turystycznej rośnie z roku na rok. Polska jest obecnie 6 największym rynkiem dla turystyki skierowanej do Islandii.

Coraz chętniej wyprawiamy się tu na własną rękę, nie korzystając z gotowych pakietów turystycznych.

Islandia oferuje doskonałe warunki na wakacje samochodem w nietuzinkowej scenerii. Lodowiec, wodospady, gejzery i źródła geotermalne rozsiane są po całej wyspie, którą wygodnie zwiedzać można dosłownie ‘dookoła’ wiodącą wzdłuż wybrzeża obwodnicą / drogą nr. 1.

 

Takich widoków oczekiwać można w Islandii.

Artykuł pokrewny: Islandia samochodem.

Kraj ten jednak nie zalicza się do tanich. Z racji na surowy klimat, zwiedzanie Islandii samochodem wskazane jest jedynie kiedy nie znika niebezpieczeństwo obfitych opadów śniegu i oblodzenia dróg, czyli o późnej wiosny do wczesnej jesieni. W tym czasie trudno jest znaleźć hotel w Reykjaviku w cenach poniżej 100 euro za dobę (pokój 2-osobowy), chociaż często ceny sięgają tu nawet 300 euro/doba.

Dosyć wysokich rachunków oczekiwać należy również w restauracjach.

Turyści decydujący się na wynajem samochodu w Islandii, skorzystać mogą z internetowych wyszukiwarek rent a car, które umożliwiają kompleksowe porównanie ofert, dysponują często cenami niższymi niż bezpośrednio w wypożyczalniach oraz pozwalają na dokonanie rezerwacji z wyprzedzeniem.

Wynajem aut Lotnisko Keflavik – najlepsze ceny i rezerwacja onlineWizzair rozszerza siatkę połączeń na Lotnisku Keflavik – tanie loty z Krakowa do Reykjaviku
Artykuły: Wizzair rozszerza siatkę połączeń na Lotnisku Keflavik – tanie loty z Krakowa do Reykjaviku
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, April 02 2019

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz