Wizzair rozwija siatkę lotów – 7 nowych tras low-cost w sierpniu

Węgierski przewoźnik niskokosztowy Wizzair rozpoczął sierpień wprowadzając do swojej siatki połączeń siedem nowych tras, w tym trzy z Polski.

Większość nowych połączeń przeznaczona skierowana jest do typowo wakacyjnych destynacji, co zbiega się z momentem ich wprowadzenie – szczytem letniego sezonu turystycznego.

2 sierpnia zainaugurowane zostały połączenia Wizzair:

  • Kluż-Napoka (CLJ) – Malaga (AGP)
  • Katowice (KTW) – Bari (BRI)
  • Gdańsk (GDN) – Kijów Żuliany (IEV)

Od 3 sierpnia z połączeń Wizzair skorzystać można również na trasach:

  • Warszawa Chopin (WAW) – Split (SPU)
  • Budapeszt (BUD) – Varna (VAR)
  • Wilno (VNO) – Nicea (NCE)
  • Mediolan Bergamo (BGY) – Suczawa (SCV)

Warto zauważyć, iż spośród wszystkich wymienionych, jedynie połączenie Warszawa – Split zmierzyć musi się z konkurencją; taka sama trasa znajduje się w ofercie PLL LOT.

Loty na wszystkich nowych trasach odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Ich średnia długość to 1350 km, najdłuższą jest zaś trasa pomiędzy Kluż-Napoka w Rumunii i hiszpańską Malagą.

Węgierski przewoźnik swoją działalność w Polsce rozpoczął w maju 2004 roku i operuje aktualnie na ośmiu polskich lotniskach, a mianowicie: Warszawa Chopin, Gdańsk Rębiechowo, Katowice Pyrzowice, Wrocław Starachowice, Poznań Ławica, Szczecin Goleniów, Lublin Świdnik i Olsztyn Mazury. Zwraca uwagę natomiast jego nieobecność na drugim, co do wielkości polskim porcie lotniczym, w Krakowie.

Ogółem, Wizzair posiada 22 bazy operacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej, będąc największym przewoźnikiem low-cos w regionie.

Na Węgrzech, skąd linia lotnicza się wywodzi, oferuje ona swoje usługi na lotniskach Budapeszt i Debreczyn.

Inne kraje objęte siatką lotów Wizzair to: Bułgaria, Rumunia, Ukraina, Czechy, Słowenia, Litwa, Łotwa, Serbia, Bośnia i Hercegowina oraz Estonia.

W 2015 roku, akcje spółki Wizzair dopuszczone zostały do obrotu na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.Wizzair rozwija siatkę lotów – 7 nowych tras low-cost w sierpniu
Artykuły: Wizzair rozwija siatkę lotów – 7 nowych tras low-cost w sierpniu
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, August 16 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz