Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kopenhaga przenoszą się na parking P1- nowa lokalizacja biur Avis, Hertz, Budget, Sixt, Europcar, Enterprise i Budget na CPH

Biura wypożyczalni aut na największym skandynawskim lotnisku zmieniły właśnie swoją lokalizację.

Wynajem samochodów Lotnisko Kopenhaga - porównaj oferty rent-a-car

Port lotniczy Kopenhaga – CPH jest największym lotniskiem Skandynawii, pod względem liczny odprawianych pasażerów. Dzięki dynamicznemu rozwojowi rejestrowanemu w ostatnich latach, port lotniczy położony na niewielkiej wyspie Amager, w odległości około 10 km od Kopenhagi osiągnął rekordowy wynik 30 milionów pasażerów obsługiwanych rocznie.

VW Up
Wysokie podatki rejestracyjne w Danii sprawiają, iż największym powodzeniem cieszą się tu najmniejsze samochody. Zauważalne jest to również we flotach rent-a-car. Powyżej VW Up.

Coraz większa liczba pasażerów korzystających z lotniska wymusiła wprowadzenie poważnych zmian mających na celu usprawnienie ruchu pasażerskiego. Jedną z nich było właśnie przeniesienie biur wypożyczalni z terminali 2 i 3 na teren parkingu P1 (położonego na wprost starego, nieczynnego już terminala 1).

Oznacza to iż pasażerowie lądujący na Lotnisku Kopenhaga i wynajmujący tu samochodów skorzystać będą musieli z autobusu wahadłowego (shuttle), aby dostać się do strefy rent-a-car. Przejazd autobusem jest oczywiście bezpłatny i tylko nieznacznie wydłuża proces odbioru samochodu.

Parking P1 CPH
Zmiana w logistyce odbioru auta jest czysto kosmetyczna, jako że flota rent-a-car zawsze parkowała na terenie parkingu P1. Biura wypożyczalni zaledwie do niej dołączyły.

Oprócz przejazdu autobusem, kursującego co około 10 minut, do biur wypożyczalni dostać się również można również dostać się pieszo, wymaga to jednak przejścia około kilometra, na odkrytym powietrzu. Wyświetl ogólną mapę terminali Lotniska Kopenhaga.

Wypożyczalnie samochodów Kopenhaga, Lotnisko
Na lotnisku w Kopenhadze skorzystać można z usług następujących wypożyczalni:

  • Avis
  • Budget
  • Hertz
  • Enterprise Rent A Car
  • Europcar
  • Sixt
  • Flizzr
  • Alamo

Flizzr, względnie nowa i szybko rozwijająca się wypożyczalnia jest marką low-cost wypożyczalni Sixt.

Wynajem samochodów Dania – opony zimowe
Decydując się na wynajem samochodu w Danii zima oczekiwać można iż auto wyposażone będzie w opony zimowe. Pomimo iż wymóg taki nie jest obowiązkowy w Danii, większość wypożyczalni decyduje się na zmianę opon z powodów bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o ceny wynajmu aut w Danii, dla klientów z zagranicy są one stosunkowo przystępne, biorąc pod uwagę poziom cen usług na tym rynku. Klienci, którzy wskazali Danię, jako miejsce zamieszkania, zapłacą jednak więcej, co wynika z duńskiego systemu podatkowego.

Wyszukiwarka Cartrawler, do której link umieszczony został powyżej, przyjmie automatycznie iż lokalizacja geograficzna w której klient przeprowadza wyszukiwanie jest jego miejscem zamieszkania. Jeśli rezerwujesz auto w Cartrawler przebywając poza krajem swojego stałego zamieszkania, upewnij się iż manualnie zaktualizowałeś kraj zamieszkania. Można to zrobić przy pomocy funkcji 'Edytuj'.Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kopenhaga przenoszą się na parking P1- nowa lokalizacja biur Avis, Hertz, Budget, Sixt, Europcar, Enterprise i Budget na CPH
Artykuły: Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Kopenhaga przenoszą się na parking P1- nowa lokalizacja biur Avis, Hertz, Budget, Sixt, Europcar, Enterprise i Budget na CPH
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, February 28 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz