Wyspy Kanaryjskie w biurach podróży – wczasy na Teneryfie, Fuerteventura i Gran Canaria

Klimat Wysp Kanaryjskich, położonych na Oceanie Atlantyckim, zaledwie około 100 km od wybrzeża północnej Afryki, zachęca do odwiedzani archipelagu przez cały rok. O ile optymalne warunki pogodowe panują tu pomiędzy marcem i majem, a następnie, od września do listopada, nawet zimą można cieszyć się tu wieloma godzinami słonecznym, oraz temperaturą w okolicach 20°C.

Radisson Blu Gran Canaria
Słońce, palmy, basen i plaża - sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich trwa przez niemal cały rok. Powyżej, Radisson Blu Gran Canaria.

Dzięki coraz powszechniej dostępnym lotom bezpośrednim z Polski na Wyspy Kanaryjskie, wyprawa po słońce, plaże i palmy, stanowiąca jakże wielką ulgę od polskiej słoty jesienno-zimowej około 5-6 godzin (nie licząc czasu spędzonego na lotnisku) czyli stosunkowo niewiele.

W ofercie biur podróży operujących na rynku polskim ‘Kanary’ znajdują się już od dawna, a zwłaszcza jako alternatywa dla o wiele bardziej odległych, a w związku z czym również droższych destynacji.

W sezonie zimowym ceny najtańszych pakietów obejmujących przelot oraz tygodniowy pobyt w hotelu 3-gwiazdkowym ze śniadaniem zaczynają się już od około 1600 pln.

Wyspy Kanaryjskie to nie tylko plaża; większość z nich oferuje doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku, również poza sportami wodnymi. 14 parków narodowych zachęca do pieszych wycieczek w egzotycznej scenerii, wspinaczki, jazdy rowerem, konno, czy też obserwacji rzadkich gatunków ptactwa.

O ile największe z wysp archipelagu, czyli Teneryfa, Fuerteventura i Gran Canaria są jednocześnie najpopularniejszymi i posiadającymi najlepiej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również nieco mniej znane Lanzarote, La Gomera e La Palma.

TUI – Teneryfa last minute
Dzięki ofertom last minute, osoby lubiące podróżować spontanicznie mogą sporo zaoszczędzić. Tygodniowy pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu w Puerto de la Cruz, ze śniadaniem oraz, oczywiście, wliczonym przelotem wykupiony z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem kosztować może już jedyni 2600 pln.

Wczasowicze preferujący imprezy typu all inclusive, w podobnej cenie znajdą oferty zawierające kompletne wyżywienie, o ile zdecydują się na obniżenie standardu hotelu do 3.5-gwiazdkowego, na przykład w Puerto de Santiago.

Wypożyczalnie samochodów Teneryfa Południowa.

Itaka – Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, Lanzarote
O Wyspy Kanaryjskie rozszerzyła swoją ofertę również Itaka, operator, tradycyjnie związany z Grecją oraz krajami basenu Morza Śródziemnego.

Za 7 dni w 5 gwiazdkowym hotelu w Meloneras na Gran Canarii , ze śniadaniem i obiadokolacją oraz przelotem zapłacić należy około 5000 pln. Dla turystów ‘o mocnych nerwach’, zwlekających z rezerwacją do ostatniej chwili, podobne oferty dostępne są z nawet 30% rabatem.

Itaka organizuje wyjazdy również na Fuerteventura, Teneryfę i Lanzarote

Czytaj również: Unikalne atrakcje turystyczne Lanzarote

Rainbow Tours Fuerteventura All Inclusive
Tygodniowy pobyt na Fuerteventura, drugiej co do wielkości z Wysp Kanaryjskich, wykupiony w Rainbow Tours oznacza wydatek od około 2000 pln, w zależności od standardu hotelu na jaki się zdecydujemy i ilości posiłków. Oferty all inclusive (pełne wyżywienie) w 3-gwiazdkowym hotelu zaczynaj się od 2300 pln; w 4.5-gwiazdkowym ośrodku Iberostar Fuerteventura zaś zapłacimy około 3500 pln. We wszystkich podanych cenach zawarty jest przelot. Wyloty Rainbow Tours na Fuerteventura odbywają się z Warszawy i Katowic.

Exim Tours – wycieczki po Gran Canarii i Teneryfie
Pobyt na wyspach warto jest sobie urozmaicić korzystając z wycieczek fakultatywnych. Ich szeroki wybór dostępny jest na miejscu; wykupić je można również uprzednio, bezpośrednio u operatora.

Przykładowo, biuro Exim Tours oferuje ponad 30 różnych programów na Gran Canarii i Teneryfie, od wycieczek objazdowych, poprzez wizyty w parkach narodowych, aquaparkach i spa, jeep safari, jazdę konną, wędkarstwo na otwartym morzu, aż po rejsy katamaranem, czy też łodzią podwodną i przeloty helikopterem.

Czytaj również: Pogoda na Gran Canaria.Wyspy Kanaryjskie w biurach podróży – wczasy na Teneryfie, Fuerteventura i Gran Canaria
Artykuły: Wyspy Kanaryjskie w biurach podróży – wczasy na Teneryfie, Fuerteventura i Gran Canaria
Tematy: , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, February 12 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz