Rent a car Berlin Brandenburg – wynajem samochodów Lotnisko Brandenburg BER

Po wielu latach oczekiwań, Berlin doczekał się w końcu nowego lotniska. Pod koniec października 2020 roku zainaugurowany został Międzynarodowy Port Lotniczy Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta.

Wynajem samochodów Lotnisko Brandenburg – porównaj oferty

Pomimo trudnych początków portu, nadal przewiduje się, iż w przyszłości przejmie on funkcje pozostałych lotnisk Berlina, Tegel i Schonefeld.

VW Golf

Rent a car Berlin Brandenburg – VW Golf to niezawodna opcja w klasie kompaktowej.

Flughafen Berlin Brandenburg mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Shonefeld , około 18 km na południe od centrum Berlina. Jego oddanie do użytku, początkowo planowane na rok 2011 przesuwane było w czasie wielokrotnie, w związku z brakiem funduszy, skandalami korupcyjnymi oraz nie spełnianiem wymogów bezpieczeństwa podczas testów próbnych.

Przepustowość na poziomie 27 milionów pasażerów rocznie, z możliwością jej dalszego zwiększenia, dzięki budowie terminali satelitarnych, do ponad 40 miliónw może uczynić z nowego lotniska trzeci największy port lotniczy Niemiec (po lotniskach we Frankfurcie i Monachium).

Wypożyczalnie samochodów Berlin, Lotnisko BER
Nowe lotnisko przyciągnęło oczywiście uwagę największych wypożyczalni samochodów.

W początkowej fazie działalności portu następujące wypożyczalnie samochodów oferują swoje usługi na Lotnisku Berlin Brandenburg: Avis, Enterprise Rent a Car, Europcar, Hertz, Sixt i niemiecka wypożyczalnia Tersteppen. Oczekiwać należy jednak iż z biegiem czasu oferta usług, w tym także rent a car Berlin Brandenburg dodatkowo się poszerzy.

Podróżni korzystający z terminali 1 i 2 (o terminalach BER poniżej), znajdą biura wypożyczalni na poziomie E0 Terminala 1. Strefa parkingowa wypożyczalni położony jest tuż nieopodal, na parkingu P2.

Przedstawicielstwa wypożyczalni w Terminalu 5 położone są na wprost niego, w strefie L, nieopodal parkingu. Zwrot aut ma miejsce w strefie P54 parkingu.

Berlin Brandenburg – wynajem samochodów online
Porównanie ofert i rezerwacja przez internet, z wyprzedzeniem, to najefektywniejszy sposób na znalezienie najlepszych cen wynajmu samochodów na Lotnisku Brandenburg.

Wyszukiwarka Cartrawler, udostępniona na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl współpracuje z głównymi dostawcami usług rent a car BER, umożliwiając kompleksowe porównanie cen oraz warunków wynajmu, a także rezerwację online. Zalecamy zarezerwowanie pojazdu z wyprzedzeniem; w przypadku, gdy w późniejszym okresie napotkamy atrakcyjniejszą ofertę, istniejącą już rezerwację anulować można bez żadnych kosztów dodatkowych do 24h, lub 48h przed planowanym odbiorem (zawsze sprawdź uprzednio warunki anulowania rezerwacji, mogą się one nieznacznie różnic w zależności od dostawcy usługi).

Ford Fiesta
Ford Fiesta – jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia w Berlinie (BER).

Najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Brandenburg, zazwyczaj w klasie mini, ale często także ekonomicznej, dostępne są zazwyczaj w cenach od około 650 pln za tydzień.

Na takim poziomie cenowym oczekiwać można małego auta miejskiego, jak na przykład Opel Adam, lub też samochodu w segmencie economy, w tym VW Polo, Forda Fiesty, lub podobnego.

Biznesmeni podróżujący do Berlina w interesach, znajdą tu także szeroką gamę bardziej reprezentacyjnych modeli w klasie średniej, full size i premium.

Solidnego i wyposażonego w niezwykle pakowny bagażnik Opla Insignia wynająć można w Berlinie często już w cenie od około 900 pln za tydzień. Niewiele droższy (bo zaledwie o około 100 pln w skali tygodnia) bywa sprawdzony VW Passat. Najtańszy Mercedes Klasy C w Berlinie oznacza wydatek rzędu około 1400 pln.

Opel Insignia

Opel Insignia – doskonała jakość i dużo miejsca w bagażniku; we flocie między innymi Hertz BER.

Oferta wypożyczalni samochodów na Lotnisku Berlin Brendenburg w klasie minivanów jak na razie nie zaskakuje. Stawiają one na sprawdzone modele jak VW Sharan oraz Ford Galaxy, w cenach od około 2000 pln za tydzień.

Berlin Brandenburg – terminale
Nowy port lotniczy posiada obecnie 3 terminal. Terminal 1 i Terminal 2, położone są na terenie centralnej struktury portu, stworzonej pomiędzy dwoma pasami startowymi. W początkowej fazie funkcjonowania lotniska i w związku z drastyczną redukcją operacji lotniczych z powodu pandemii Covid-19, Terminal 2 pozostanie zamknięty.

Terminal 5, wykorzystujący infrastrukturę pobliskiego Lotniska Schonefeld usytuowany jest na północnym krańcu terenu portu.

Lotnisko Brandenburg terminale mapa
Uproszczona mapa terminali Lotniska Brandenburg (BER).

Loty do Berlina (BER)
Z Polski loty do Berlina – BER oferowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT z wylotami z Warszawy Chopin oraz, w wersji low-cost, przez Ryanair z Krakowa.

Podróżujesz do Berlina? Znajdź wiele praktycznych informacji na oficjalnej stronie internetowej miasta.Rent a car Berlin Brandenburg  – wynajem samochodów Lotnisko Brandenburg BER
Artykuły: Rent a car Berlin Brandenburg – wynajem samochodów Lotnisko Brandenburg BER
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, October 05 2020

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz