Wynajem samochodów Dubaj Lotnisko Al-Maktoum – znajdź tani wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Dubaj, stolica noszącego taka sama nazwę emiratu obsługiwany jest obecnie przez dwa międzynarodowe porty lotnicze. Do Lotniska Dubaj – DXB, jednego z największych na świecie, bo odprawiających aż 90 milionów pasażerów rocznie dołączyło w 2010 roku Lotnisko Al Maktoum.

Wynajem samochodów Dubaj, Lotnisko Al Maktoum – porównaj oferty online

W początkowej fazie działalności lotnisko obsługiwało jedynie operacje cargo. Pierwsze loty pasażerskie na nowym Lotnisku Dubaju ruszyły dopiero 3 lata później, w październiku 2013 roku. Po fazie stagnacji w początkowym okresie funkcjonowania, Lotnisko Al Maktoum wreszcie „podrywa się do lotu”.

Ford Fiesta

Ford Fiesta, jeden z najtańszych samochodów do wynajęcia na Lotnisku Al Maktoum.

Dubaj Al Maktoum – połączenia lotnicze
Z lotniska Al Maktoum korzysta obecnie kilkanaście linii lotniczych, oferując głównie połączenia sezonowe.

Oferta lotów do Dubaju Al Maktoum jest nadal bardzo ograniczona w porównaniu z głównym lotniskiem emiratu, spodziewać się można jednak iż w przyszłości znacznie się rozwinie. Według obecnie istniejących planów, lotnisko posiadać będzie przepustowość do 120 milionów pasażerów rocznie, będąc w stanie podjąć nawet 100 największych obecnie jednostek pasażerskich, Airbus A380.

Wypożyczalnie samochodów Dubai World Central, Lotnisko
Mniejszy niż na głównym lotnisku emiratu, choć stale rosnący jest także wybór wypożyczalni samochodów na Lotnisku Al Maktoum. Skorzystać tu można z usług powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalni, jak Alamo, Europcar, Hertz, Sixt, Payless, Dollar i Budget, jak i miejscowych agencji rent a car, na przykład Cargets, Diamond Lease, lub Edel and Stark Luxury Fleet.

Tani wynajem aut Dubaj – przystępne ceny w klasie economy i compact
Ceny wynajmu samochodów na obydwu lotniskach Dubaju są porównywalne. Rezerwując z wyprzedzeniem, najtańsze samochody do wynajęcia, czyli mała auta miejskie, lub samochody w segmencie economy, znaleźć można w cenach od około PLN 700 za tydzień.

Oferta rent a car na Lotnisku Al Maktoum jest zróżnicowana i obejmuje wszystkie popularne klasy wynajmu, w tym kompaktową, kombi, SUV, jak również samochody dla 7 i 9 osób.

Ford Ecosport

Kompaktowy Ford Ecosport często dostępny w przystępnych cenach na Lotnisku Al Maktoum.

Bardzo rozbudowany na lotniskach Dubaju jest segment samochodów luksusowych. Oprócz suvów z wyższej półki, jak Range Rover Vogue, lub Audi Q7, wynająć tu można także prawdziwie egzotyczne modele, w tym Rolls Royce Wraith, Cadillac Escalade, czy Lamborghini Huracan. Nie są to jednak pojazdy na kieszeń zwykłego śmiertelnika. Oprócz wysokiej ceny, wymagają one także posiadania karty, lub kart kredytowych o ponad przeciętnym limicie, w celu zabezpieczenia olbrzymich kaucji.

Dubai World Central
Perspektywy wyczerpania możliwości rozwoju w związku z bliskością lotniska DXB do centrum miasta dawno temu już uwidoczniły konieczność  budowy nowego portu lotniczego, który mógłby sprostać wymaganiom stale rozwijającego się ruchu turystycznego – rekreacyjnego i biznesowego – w Dubaju.

Zaplanowano w związku z tym lotnisko usytuowane poza granicami miasta oraz wcielone w specjalna strefę ekonomiczna.

Znana jako Dubai World Central, strefa ta położona jest około 36 km na południowy zachód od centrum Dubaju, w Jebel Ali, nieopodal słynnego sztucznego archipelagu w kształcie palmy, noszącego taka sama nazwę (Palm Jebel Ali). Jako że w Dubaju nic nie jest budowane na małą skalę, po zakończeniu prac, archipelag prześcignie pod względem rozmiaru oryginalna strukturę tego rodzaju, Palm Jumeirah.

Zobacz film promocyjny Dubai World Central (w języku angielskim):

Oprócz samego lotniska Dubai World Central gości również operacje powiązane z szeroko pojętym przemysłem turystycznym, w tym usługi transportowe, spedycyjne, logistyczne, etc. Na terenie kompleksu Dubai World Central mieszczą się także centra wystawiennicze, biura korporacji oraz strefy handlowe, rezydencyjne i rekreacyjne, czyniąc z niego w praktyce samodzielne, niezależne miasto.

Wyświetl mapę lokalizacji Dubai World Central.

Lotnisko Al Maktoum, określane również często jako Lotnisko Dubai World Central – DWC jest kluczowym elementem kompleksu.

Centralne położenie na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich czyni z Lotniska Al Maktoum ogniwo pomiędzy Zachodem a rynkami Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki oraz istotny węzeł komunikacyjny w regionie.

Strefa Dubai World Central posiada również polaczenie morskie, poprzez port Jebel Ali oraz dostęp sieci drogowej, a przyszłości również kolejowej rozwijającej się dynamicznie kolei Etihad Rail.

Więcej informacji na temat Dubaju na portalu Visit Dubai.Wynajem samochodów Dubaj Lotnisko Al-Maktoum – znajdź tani wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Artykuły: Wynajem samochodów Dubaj Lotnisko Al-Maktoum – znajdź tani wynajem aut w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 09 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz