Rent car Lotnisko Alghero – wynajem samochodów Sardynia

Zwiedzaj włoską wyspę Sardynia we własnym tempie. Dzięki rozbudowanej ofercie wynajmu samochodów, z pewnością znajdziesz pojazd na miarę swoich potrzeb. Internetowa wyszukiwarka ofert Cartrawler pozwoli Ci znaleźć najkorzystniejsze oferty rent a car Sardynia.

Lotnisko Alghero – wynajem samochodów w najlepszej cenie

Głównymi drogami dostępu na położoną na Morzu Śródziemnym wyspę są oczywiście lotniska międzynarodowe, których Sardynia posiada aż trzy. Poniżej, podajemy podstawowe informacje na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Alghero.

Lancia Ypsilon

Lancia Ypsilon to zazwyczaj najtańsza propozycja w segmencie ekonomicznym wśród ofert rent a car na Lotnisku Alghero.

Położony na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii Port lotniczy Alghero, jest najmniejszym lotniskiem wyspy, obsługując około 1.6  pasażerów rocznie. Z racji na usytuowanie w sąsiedztwie miejscowości Fertilia, często określany jest także mianem Lotniska Alghero-Fertilia. Około 10 km dzieli je od centrum Alghero, miasta, które oprócz malowniczego położenia, poszczycić się może także fascynującym dziedzictwem kulturowym.

Alghero i okolice z lotu ptaka

Znajdź praktyczne informacji na temat turystyki na Sardynii w oficljanym przewodniku Sardegna Turismo.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Alghero
Usługi rent a car na Sardynii są niezwykle popularne i świadczone przez wiele powszechnie znanych, międzynarodowych wypożyczalni, jak również przez włoskie wypożyczalnie.

Pośród wypożyczalni współpracujących z Cartrawler na Lotnisku Alghero znajdują się: Hertz, Alamo, Budget, Avis, Enterprise, Green Motion, Sixt, Thrifty, Dollar, Interrent, Autovia, Locauto, Noleggiare, Optimo Rent, Ecovia, Maggiore i Sicily by Car.

Tani wynajem samochodów Sardynia
Przeważająca część operacji lotniczych obsługiwanych na Lotnisku Alghero to połączenia sezonowe, dostępne pomiędzy późną wiosną i jesienią. Szczyt sezonu turystycznego na Sardynii przypada na tradycyjne miesiące letnie, lipiec i sierpień. Najtańsze samochody do wynajęcia dostępne są wówczas od około PLN 700 za tydzień, pod warunkiem, iż rezerwacja wykonana została ze znacznym wyprzedzeniem. W takiej cenie dostępne są zazwyczaj małe samochody miejskie, lub, ewentualnie, także pojazdy w segmencie economy.

Znacznie taniej samochód na Sardynii wynająć można wiosną i jesienią, w sezonie przejściowym. Koszt tygodniowego wynajmu najmniejszego auta spada wówczas niemal o połowę. Jeśli planujemy wycieczkę objazdową po Sardynii i nasz grafik na to zezwala, warto jest odwiedzić tę wyspę na przykład w maju, lub pod koniec października. Śródziemnomorski klimat gwarantuje nadal przyjemną pogodę, zwłaszcza jesienią, kiedy to temperatur za dnia utrzymuje się powyżej 20°C nawet do połowy października, a woda w morzu pozostaje dług ciepła po upalnym lecie.

VW Golf

VW Golf dominuje w klasie kompaktowej; w ofercie większości wypożyczalni na Lotnisku Alghero, w tym Sicily by Car, Alamo, Enterprise, Sixt i Locauto.

Poza sezonem turystycznym, zimą najłatwiej o tani wynajem samochodów na Sardynii. Ceny zaczynają się wówczas od około PLN 200 za tydzień.

Samochody 7 i 9-osobowe na Sardynii – minibus taniej
Większe grupy turystów podróżujące wspólnie na Sardynie zainteresuje być może fakt, iż wynajem dużych, 9-osobowych pojazdów (np. Opel Vivaro, VW Caravelle, Mercedes Vito Traveliner), jest często tańszym rozwiązaniem, niż wynajem 7-osobowych minivanów.

Opel Vivaro minibus Sardynia

Opel Vivaro, komfort podróży dla 9 osób.

Rent a car Sardynia – porównaj warunki wynajmu
Poszukując najkorzystniejszej oferty samochodu do wynajęcia na Sardynii, oprócz samej ceny porównaj także warunki wynajmu, gdyż mogą się one znacznie różnic pomiędzy poszczególnymi wypożyczalniami. Zwróć szczególnie uwagę na wysokość wkładu własnego (w przypadku niektórych ofert jest on dosyć wysoki, nawet do EUR2500-3000), ewentualne opłaty dodatkowe dla młodego kierowcy (jeśli Cię dotyczą) oraz wysokość opłat za usługi dodatkowe (jeśli takich będziesz potrzebować).

Nie bez wpływy na ostateczny koszt wynajmu okazac może się także polityka uzupełniania paliwa. Wybieraj zawsze oferty 'pełny do pełnego'. Zatankuj do pełna tuż przed zwrotem pojazdu, aby uniknąć opłat dodatkowych.

Loty na Sardynię via Alghero
Połączenia bezpośrednie z Polski na Lotnisko Alghero oferuje w sezonie letni przewoźnik low-cost Wizzair z Katowic i Warszawy Chopin oraz Ryanair, także z Katowic.

Na wyspę polecieć można także korzystając z lotnisk Cagliari, gdzie połączenia z Modlina i Krakowa obsługuje Ryanair oraz Olbia, gdzie dostępne są czartery linii Enter Air z Warszawy, Poznania i Katowic.Rent  car Lotnisko Alghero – wynajem samochodów Sardynia
Artykuły: Rent car Lotnisko Alghero – wynajem samochodów Sardynia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Wednesday, June 16 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz