Barcelona-Girona – loty z Polski w sezonie letnim

Tani wynajem samochodu Barcelona Girona – porównaj oferty online

Port lotniczy Girona (GRO) cieszy się dużą popularnością turystów zmierzających latem do Barcelony oraz popularnych ośrodków wypoczynkowych Costa Brava, położonego najdalej na wschód fragmentu południowego wybrzeża Hiszpanii.

Barcelona lotnisko Girona Costa Brava
Port lotniczy Girona Costa Brava – tanie loty do Barcelony.© Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

W zasięgu krótkiej przejażdżki samochodem z Girony znajdują się między innymi kurorty Lloret de Mar, Blanes, czy Malgrat de Mar. Nieco dalej, na południe od Barcelony (do 2.5 h jazdy samochodem z lotniska) mieszczą się popularne miejscowości wypoczynkowe Sitges, Tarragona i Salou.

Wyświetl mapę Costa Brava.

W sezonie zimowym Lotnisko Girona jest wygodnym przystankiem w drodze do kurortów narciarskich Andory czy też francuskich Pirenejów.

Loty do Girony latem 2018
W sezonie letnim bieżącego roku bezpośrednie loty z Polski do Girony (Lotnisko Girona-Costa Brava) znajdują się w ofercie dwóch przewoźników:

  • Enter Air – oferuje sezonowe połączenia czarterowe do Girony z Gdańska, Katowic i Warszawy-Chopin
  • Ryanair – wykonuje całoroczne połączenia typu low-cost do Girony z Wrocławia jak również połączenia sezonowe z Krakowa i Poznania.

Lotnisko Girona – jak dojechać do Barcelony?
Port lotniczy noszący oficjalną nazwę Girona-Costa Brava reklamowany jest przez linie Ryanair, jako lotnisko Barcelony, co może być nieco mylące, biorąc pod uwagę, iż od stolicy Costa Brava dzieli je aż 90-kilometrowa odległość (w przeciwieństwie do właściwego lotniska Barcelony, El Prat, usytuowanego na obrzeżach miasta).

Oferta tanich lotów jest jednak na tyle kusząca, iż zainteresowanie lotniskiem stale wzrasta, w związku z czym ciągle wzbogacana jest też oferta połączeń z Lotniska Girona do Barcelony. Podróżni mają do wyboru połączenie kolejowe (wymaga dotarcia z lotniska do dworca kolejowego w Gironie), bezpośrednie połączenie autobusowe, tzw. Barcelona Bus skoordynowany z przylotami Ryanair'a, taxi (wygodne, choć niewątpliwie dosyć kosztowne rozwiązanie, około 120 euro) oraz wynajem samochodu. Na tą ostatnią opcję decydują się często turyści pragnący poznać bliżej Costa Brava. Samochód do wynajęcia zarezerwowany z wyprzedzeniem nie musi wcale oznaczać wygórowanych kosztów.

Dowiedz się więcej na temat: wynajem aut na Lotnisku Girona

Do Barcelony przez Lotnisko El Prat
Fakt, iż lotnisko w Gironie zdominowane jest przez tanie linie lotnicze, nie oznacza, iż nie ma ich we właściwym porcie lotniczym Barcelony.

Z Polski na Lotnisko El-Prat udać się można na wiele sposobów, w tym również low-cost. Ryanair lata do Barcelony z Modlina i Krakowa, Wizzair zaś z Katowic, Gdańska, Warszawy Chopin i Poznania. Tanie loty oferują również linie Norwegian, z Warszawy Chopin oraz hiszpański low-cost Vueling, z Warszawy Chopin i Okęcia.

Na drugie, co do wielkości, lotnisko Hiszpanii nie mogło zabraknąć również połączenia LOTu, dostępnego z Okęcia.Barcelona-Girona – loty z Polski w sezonie letnim
Artykuły: Barcelona-Girona – loty z Polski w sezonie letnim
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, April 03 2018

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz