Lotnisko Bari: wypożyczalnie samochodów Apulia

Pomimo iż Włochy w kontekście podróży kojarzą się głównie z turystyką wypoczynkową, do tego kraju podróżujemy również w interesach, czy też, coraz częściej, na studia.

Wynajem samochodów Bari, Lotnisko - porównaj oferty

Przykładem kierunku, w którym do niedawna jeszcze turystyka odgrywała drugorzędną rolę jest położone na obcasie włoskiego 'buta' Bari.

Opel Insignia

Opel Insignia, często dostępny na Lotnisku Bari w korzystnej cenie. Sprawdzi się zarówno jako eleganckie auto a podróży służbowej, jak i typowo turystycznej (pojemny bagażnik przyda się przy dużych walizkach).

Stolica regionu Apulia jest istotnym ośrodkiem przemysłowym oraz portem przeładunkowym we Włoszech. Ważne dla rozwoju miasta, oraz regionu, są również organizowane tu targi Fiera del Levante.

Silnie przemysłowy charakter, jaki miasto przybrało w okresie największego rozwoju, w XX w. przyćmił nieco spuściznę kulturową miasta, która, choć nie tak spektakularna, jak w Rzymie, Mediolanie, czy Florencji, jest jednak nietuzinkowa. Inwestycje poczynione w wykorzystanie pełnego potencjału Bari, jako destynacji turystycznej zaczynają przynosić efekty. Tutejsze lotnisko, Międzynarodowy Porto Lotniczy im. Karola Wojtyły – BRI przyjmuje coraz więcej połączeń (w tym z wielu polskich miast). Bari jest też często traktowane, jako idealna baza do zwiedzania regionu Apulia.

Bari z lotu ptaka:

Oferta wypożyczalni samochodów na Lotnisku Bari jest bardzo zróżnicowana i w wielu przypadkach korzystniejsza cenowo niż w bardziej popularnych włoskich ośrodkach turystycznych. Składają się na nią zarówno najbardziej poszukiwane – małe i niedrogie – auta ekonomiczne, jak i wyższej klasy samochody idealne na podróże biznesowe. Większe grupy turystów w Bari znajdą tu również oferty samochodów 7 i 9-osobowych (minivan i minibus).

Poniżej przedstawiamy listę największych wypożyczalni samochodów obsługujących Lotnisko Bari; wskazujemy, które działają bezpośrednio na lotnisku oraz te wymagające transferu autobusem wahadłowym do biur poza terenem lotniska.

Alamo
Amerykańska wypożyczalnia należąca do giganta rent-a-car, Enterprise Holdings; zajmuje coraz silniejszą pozycję na rykach europejskich. Na Lotnisku Bari posiada przedstawicielstwo bezpośrednio w terminalu.

Avis
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek segmentu rent-a-car, Avis, obecna jest w ponad 165 krajach na świecie oraz na większości lotnisk międzynarodowych Europy. Posiada biuro w terminalu.

Budget
Niskokosztowa spółka siostrzana Avis, często dzieli z nią biura. Odbiór i zwrot aut bezpośrednio na Lotnisku Bari.

Ecovia
Włoska wypożyczalnia samochodów Ecovia, posiada w swojej ofercie wiele modeli przyjaznych środowisku, w tym z napędem gazowym. W Bari Ecovia działa bezpośrednio na lotnisku.

Enterprise Rent A Car
Najmocniejszy element grupy Enterprise Holdings, wypożyczalnia Enterprise Rent A Car zajmuje niezwykle silną pozycję na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Pierwsze oddziały wypożyczalni w Europie otwarte zostały w 2012 roku; 6 kat później było ich już niemal 50. Oddział Enterprise Rent A Car Bari – Lotnisko, usytuowany jest bezpośrednio w terminalu.

Europcar
Wywodząca się z Francji wypożyczalnia obecna jest we wszystkich węzłach komunikacyjnych Europy, w tym oczywiście również lotniskach, międzynarodowych i krajowych. Biuro w terminalu Lotniska Bari.

Firefly
Większość znanych międzynarodowych wypożyczalni samochodów decyduje się na utworzenie marek low-cost, pozwalających na efektywniejsze wykorzystanie swoich flot i przyciągnięcie klientów bardziej liczących się z kosztami. Firefly jest marką low-cost popularnej wypożyczalni Hertz. Obydwie posiadają oddziały bezpośrednio w terminalu.

Goldcar / Rhodium 
Hiszpańska wypożyczalnia Goldcar robi furorę na rynkach południowej Europy, dzięki niskim cenom wyjściowym oferowanych samochodów. Decydując się na skorzystanie z jej usług liczyć się należy jednak z wieloma opłatami dodatkowymi, które wpłynąć mogą znacznie na ostateczny koszt wynajmu. Powszechną praktyką w wypożyczalni Goldcar jest też agresywna sprzedaż dodatkowych produktów ubezpieczeniowych, których w wielu przypadkach klient nie potrzebuje, jako że posiada już rozszerzone ubezpieczenie pochodzące z innego źródła. Rhodium jest marką pokrewną Goldcar. Biura Goldcar i Rhodium położone są poza terenem lotniska. Wypożyczalnie zapewniają autobus wahadłowy kursujący między terminalem a punktem odbioru i zwrotu.

Joyrent
Włoska wypożyczalnia obsługująca wszystkie duże i średniej wielkości lotniska we Włoszech. Posiada biuro w terminalu Lotniska Bari.

Keddy
Marka low-cost Europcar; biuro w terminalu.

Leasys
Wywodzącej się z Włoch i zajmującej coraz silniejszą pozycję na rynku usług mobility, wypożyczalni nie mogło zabraknąć na Lotnisku Bari. Oferuje pojazdy we wszystkich najpopularniejszych klasach, do odbioru bezpośrednio w terminalu lotniska.

Locauto
Włoska wypożyczalnia samochodów. Na rynku wynajmu długoterminowego we Włoszech od ponad 40 lat, wynajmem krótkoterminowym zajmuje się od 2004 roku. Od tego czasu zbudowała dość silną pozycję we Włoszech, otwierając biura na wielu lotniskach międzynarodowych oraz w popularnych ośrodkach turystycznych.

Maggiore
Największa włoska wypożyczalnia samochodów posiada ponad 160 oddziałów na terenie tego kraju. W 2015 roku przejęta została przez Avis Budget Group, nadal jednak funkcjonuje pod swoim oryginalnym szyldem. Biuro w terminalu Lotniska Bari.

Noleggiare
Kolejna włoska marka rent a car. Klientom na Lotnisku Bari oferuje darmowy przejazd autobusem shuttle do biur w sąsiedztwie portu.

Optimorent
Obecna na włoskim rynku od niedawna wypożyczalnia Optimorent koncentruje swoją działalność na lotniskach. Obecnie obecna jest na 21 lotniskach we Włoszech, krajowych i międzynarodowych, w tym na Lotnisku Bari.

Sicily by Car
Wywodząca się z Sycylii włoska wypożyczalnia Sycily by Car rozszerzyła swoją działalność na większość popularnych rejonów turystycznych we Włoszech, zwłaszcza w jej południowych regionach. Posiada biuro w terminalu Lotniska Bari.

Sixt
W terminalu także położone są biura jednego z najbardziej rozpoznawalnych marek międzynarodowego sektora rent a car, wypożyczalni Sixt.

Czytaj również: Wynajem aut Bari, Lotnisko - porównaj oferty wynajmu samochodów z Cartrawler Włochy.Lotnisko Bari: wypożyczalnie samochodów Apulia
Artykuły: Lotnisko Bari: wypożyczalnie samochodów Apulia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Monday, September 13 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz