Lotnisko Bergamo – nowe trasy w 2017

Mediolan cieszy się nieustającą popularnością wśród polskich turystów.

Do stolicy Lombardii podróżujemy głównie poprzez Lotnisko Bergamo, znane również pod nazwą Orio Al Serio, a także Mediolan-Bergamo. Ta ostatnia nazwa promowana jest głównie przez linie lotnicze low-cost, nieco mylnie, być może, jako że port lotniczy, o którym mowa położony jest w znacznej odległości - około 45 km - od Mediolanu.

Lotnisko Bergamo wynajem samochodu - porównaj oferty

Spora i interesująca oferta połączeń przewoźników niskokosztowych kompensuje jednak najwyraźniej niedogodności związane z transferem.

Lotniska Mediolanu
Położenie lotnisk obsługujących Mediolan.

Czytaj również: Wynajem samochodu Mediolan Lotnisko – porównaj oferty rent-a-car Malpensa, Linate i Bergamo

Z Polski lot bezpośrednie do Bergamo (BGY) oferowane są obecnie przez dwie linie lotnicze: Ryanair (z Gdańska, Krakowa, Modlina i Wrocławia) oraz Wizzair (z Gdańska, Katowic i Warszawy-Chopin).

Nowe połączenia do Bergamo w 2017
Trzecie, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Mediolanu, po portach lotniczych Malpensa i Linate stale rozszerza ofertę połączeń. W pierwszej połowie 2017 roku wprowadzone zostaną następujące połączenia z Lotniska Bergamo:

  • Blue Air: Liverpool – trasa uruchomiona 26 maja
  • Blu Express: Preveza – od 13 maja
  • Wizzair: Varna – od 22 lipca

Niewątpliwie największym przewoźnikiem na Lotnisku Bergamo jest w chwili obecnej Ryanair. W chwili powstawania artykułu, na początku 2017 roku, irlandzkie linie low-cost oferowały 62 całoroczne połączenia europejskie z Mediolanu-Bergamo oraz 14 połączeń sezonowych. Ponadto, na pierwszą połowę 2017 roku zapowiedzianych było 5 dodatkowych połączeń:

  • Edynburg – trasa uruchomiona 27 marca
  • Luksemburg – trasa uruchomiona 27 marca
  • Neapol – od 1 maja
  • Oradea – trasa uruchomiona 29 marca
  • Vigo – pierwszy lot 26 marca

Inwestycje Ryanair na Lotnisku Bergamo
Lotnisko Bergamo jest największą bazą Ryanair w Europie kontynentalnej i trzecią, co do wielkości spośród wszystkich baz. Obsługuje ono ponad 10 milionów pasażerów rocznie, co plasuje je na trzeciej pozycji w rankingu największych lotnisk we Włoszech. Około 80% wszystkich pasażerów korzystających z lotniska to klienci Ryanair.

Irlandzkie linie poczyniły znaczne inwestycje na Lotnisku Orio Al Serio.

W październiku ubiegłego roku Ryanair otworzył tu swój pierwszy na terenie Włoch hangar naprawczy. Wykorzystywany on będzie do konserwacji i utrzymania floty Boeingów 737-800 przewoźnika. Inwestycja o wartości ponad 32 milionów euro przyczyni się do utworzenia 50 stanowisk dla wysoko wykwalifikowanych pracowników: inżynierów, mechaników i obsługi naziemnej.

Ponadto, Ryanair uruchomił na Lotnisku Bergamo centrum szkoleniowe dla pilotów. Technological Centre of Excellence Milan-Bergamo posiada symulator lotów oraz pełnowymiarowy samolot służący do szkolenia załogi.

Przeważająca większość lotów Ryanair z Lotniska Bergamo odbywa się na trasach krajowych. W następnej kolejności plasują się trasy do Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Grecji.Lotnisko Bergamo – nowe trasy w 2017
Artykuły: Lotnisko Bergamo – nowe trasy w 2017
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, March 21 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz