Lotnisko Birmingham - wynajem samochodów z Cartrawler Anglia

Wyszukiwarka Cartrawler Anglia - porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Birmingham

Por Lotniczy Birmingham – BHX, znany również pod dawnymi nazwami 'Birmingham International Airport' i 'Elmdon Airport' usytuowane jest w odległości około 10 km na południowy wschód od centrum Birmingham, w angielskim regionie West Midlands. Lotniska Birmingham: mapa lokalizacji.

Mini Cooper
Mini Cooper, często spotykany we flotach wypożyczalni samochodów na Lotnisku Birmingham.

Dowiedz się więcej na temat wynajmu samochodów na Lotnisku Birmingham z artykułu poniżej.

Lotnisko Birmingham – linie lotnicze i kierunki
Port lotniczy Birmingham, reklamowany pod hasłem 'Hello World' oferuje połączenia do Europy, Ameryki Północnej, na Środkowy Wschód oraz do Indii, jak również połączenia krajowe.

Jako hub dla przewoźników low-cost Ryanair, Flybe i Monarch oraz linii czarterowych Thomson Airways i Thomas Cook Airlines, Lotnisko Birmingham jest szczególnie popularne wśród turystów z Wielkiej Brytanii zmierzających do kurortów wypoczynkowych Europy Południowej. Oferuje ono szeroką ofertę połączeń do Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Turcji.

Birmingham jest także doskonale połączone z większymi miastami Europy Centralnej.

Loty z Polski do Birmingham oferowane są przez przewoźników niskokosztowych Ryanair (z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa i Modlina), Wizzair (z Poznania, Warszawy i Wrocławia) oraz, od jesieni 2017, również przez Jet2 (z Krakowa).

Loty krajowe do Birmingham dostępne są miedzy innymi z Edynburga, Glasgow, Newcastle i Aberdeen.

Wynajem samochodów Birmingham, Lotnisko
Usługi rent-a-car na lotnisku oferowane są przez duże, międzynarodowe wypożyczalnie samochodów, w ty Avis, Budget, Enterprise Rent A Car, Hertz, National i Sixt. Wynajem low-cost zapewniają wypożyczalnie Keddy, Easyrent, Flizzr i Interrent.

Pomimo iż w większości przypadków samochody do wynajęcia na Lotnisku Birmingham dostępne są od ręki, zalecana jest rezerwacja z wyprzedzeniem. Można do jej wykonania wykorzystać internetowe wyszukiwarki ofert, jak na przykład Cartrawler. Współpracujący z dużą ilością usługodawców system Cartrawler oferuje często najbardziej konkurencyjne oferty wynajmu aut w Anglii oraz w wielu innych wypożyczalniach na świecie.

Najtańsze oferty rent-a-car Birmingham (odbiór i zwrot na lotnisku) dostępne są zazwyczaj od około 650 pln za tydzień wynajmu małego auta miejskiego (typu Citroen C1, Toyota Aygo, Fiat 500 lub podobny).

Stylowy Mini Cooper, pomimo iż również niewielkich rozmiarów jest już zazwyczaj niemal dwukrotnie droższy, zwłaszcza w przypadku modeli Mini Cooper S i Mini Cooper S Convertible.

Najkorzystniejsze oferty jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, dostępne są na Lotnisku Birmingham w klasach kompaktowej i średniej. Auta typu VW Golf, Hyundai i30 czy Ford Focus wynająć tu można już często od około 950 pln za tydzień.

BMW 3 Series
BMW Seria 3 – Lotnisko Birmingham ma również ciekawe oferty do zaproponowania również w klasie premium.

Rezerwując z wyprzedzeniem można również często znaleźć korzystne ceny w klasie premium, w której na lotnisku BHX dominują modele takie jak BMW Seria 3 i Mercedes C-Class.

Birmingham – odległości drogowe
Lotnisko Birmingham położone jest w pobliżu wielu ważnych tras - wyświetl mapę drogową West Midlands

Mając do dyspozycji niezależny środek transportu, z łatwością można dostać się z lotniska w Birmingham do wielu miast w Anglii. Poniżej podane zostały odległości drogowe.

  • odległość z Birmingham do Londynu: 184 km (2h samochodem)
  • odległość Birmingham – Bristol: 140 km (1.5h samochodem)
  • odległość Birmingham – Nottingham: 82 km (1h samochodem)
  • odległość Birmingham – Liverpool: 169 km (1h40min samochodem)
  • odległość Birmingham do Manchesteru: 145 km (1h30min samochodem)

National Exhibition Centre – centrum wystawiennicze Birmingham
Wielu z pasażerów korzystających z Lotniska Birmingham stanowią goście NEC, czyli National Exhibition Centre, będącego jednym z najważniejszych centrów wystawienniczych w Anglii. Zainaugurowane w 1976 roku, NEC zajmuje całkowitą powierzchnię niemal 2.5 km kwadratowych i składa się na nie 20 połączonych ze sobą hal.

Centrum gości regularnie ważne imprezy wystawiennicze o charakterze międzynarodowym, w tym między innymi British International Motorshow, Autosport International, czy też Crufts Dog Show. Hala widowiskowa NEC LG Arena zalicza się do najlepszych hal koncertowych na świecie.

Sprawdź kalendarz National Exhibition Centre – NEC Birmingham.

Centrum NEC położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Birmingham, wzdłuż autostrady M42. Dostać się do niego można kolejką Air-Rail Link (AR) – wyświetl mapę.

Wynajem aut Birmingham, Lotnisko – znajdź najlepsze oferty z Cartrawler AngliaLotnisko Birmingham - wynajem samochodów z Cartrawler Anglia
Artykuły: Lotnisko Birmingham - wynajem samochodów z Cartrawler Anglia
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, March 10 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz