Lotnisko Bodrum – wynajem samochodu na wakacje w Turcji

Porównaj ceny wynajmu samochodów na Lotnisku Bodrum (BJV)

Turcja od dawna cieszy się popularnością wśród turystów z Polski, którzy nierzadko powracają do tego kraju z roku na rok. Zwłaszcza  Ci obeznani już z turecką rzeczywistością, coraz częściej korzystają z usług rent-a-car, aby oprócz ośrodka wypoczynkowego i jego bezpośrednich okolic, poznać również nieco lepiej region w którym przebywają.

Renault Clio
'Swojski' Reanult Clio to jeden z najpopularniejszych samochodów do wynajęcia w Turcji w klasie ekonomicznej

Największy wybór samochodów do wynajęcia, jak i często najkorzystniejsze ceny, dostępne są zazwyczaj na lotniskach, zwłaszcza międzynarodowych, na których konkurują zarówno powszechnie znane marki sektora rent-a-car, jak i lokalne, tureckie wypożyczalnie samochodów. Poniżej podpowiadamy jak zaoszczędzić na wynajmie aut na Lotnisku Bodrum / Bodrum-Milas w prowincji Muğla.

Wypożyczalnie samochodów Bodrum, lotnisko
Wynajem samochodów na Lotnisku Bodrum możliwy jest między innymi w wypożyczalniach takich jak: Avis, Budget, Alamo, Europcar, National, Enterprise Rent A Car, Hertz, Circular Car Hire, Essence Car Rental, Neyzen, Çelic Motor, Central Rent A Car, Vapora Rent A Car, Garenta i Avro Rent A Car.

Tani wynajem aut Turcja – rezerwuj przez internet
Najkorzystniejsze ceny samochodów do wynajęcia w Turcji dostępne są zazwyczaj poprzez internetowe wyszukiwarki ofert, takie jak na przykład Cartrawler. Pozwalają one na kompleksowe porównanie ofert dostępnych w wielu wypożyczalniach bez straty cennego czasu. Ich dodatkową zaletą jest fakt, iż oferty udostępnione do rezerwacji online są w wielu przypadkach o wiele korzystniejsze niż te proponowane przez bezpośrednio przez wypożyczalnie.

Na koszt wynajmu samochodu w Turcji w znacznym stopniu wpływa wyprzedzenie z jakim dokonana została rezerwacja. Turystyka w tym kraju ma charakter sezonowy i pomimo, iż tureckie lato rozciąga się na kilka miesięcy, trwając często już od wczesnego maja do późnego września, to właśnie na typowo wakacyjne miesiące lipiec i sierpień przypadają szczyt sezonu turystycznego, a co się z tym wiąże, również znaczny wzrost cen wszelkich usług z turystyką związanych.

Jeśli wybieramy się do Bodrum właśnie w lipcu, lub sierpniu, wskazane jest złożenie rezerwacji auta nawet kilka miesięcy wcześniej. Gdyby jednak nasz grafik na to pozwolił, warto jest rozważyć urlop w Turcji na przykład w maju, czy też we wrześniu, kiedy to temperatury utrzymują się nadal względnie wysokie, zaś ceny mimo wszystko nieco niższe.

Loty do Bodrum
Z Polski, połączenia bez pośrednie do Bodrum dostępne są jedynie w formie czarterów i dostępne u przewoźników takich jak Enter Air, Small Planet Airlines, Travel Service Polska, Corendon Airlines czy Pegasus Airlines.

Bodrum w prowincji Muğla
Lotnisko Bodrum obsługuje popularny region turystyczny w prowincji Muğla, na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji. Z racji swoje bliskości do miasta Milas (około 18 km), określane jest ono często jako Lotnisko Bodrum-Milas (zamiennie z Milas-Bodrum).

Odległość z lotniska do centrum Bodrum wynosi z kolei około 35 km. Bodrum jest największym miastem na półwyspie noszącym tę samą nazwę. Półwysep (jak i samo miasto), obfitują w zabytki-świadectwo fascynującej historii regionu, na wybrzeżu zaś znajdują się doskonałe plaże, które w połączeniu z łagodnym klimatem, gwarantują doskonałe warunki wypoczynku. Humorystyczna mapa atrakcji turystycznych Półwyspu Bodrum.

Miasto Bodrum jest również doskonałą bazą wypadową na grecką wyspę Kos, na którą dostać można się promem w około godzinę, lub, korzystając ze znacznie szybszej opcji, wodolotu, w zaledwie około 25 minut.Lotnisko Bodrum – wynajem samochodu na wakacje w Turcji
Artykuły: Lotnisko Bodrum – wynajem samochodu na wakacje w Turcji
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, March 04 2016

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz