Wypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – tani wynajem samochodu Sardynia

Porównaj ceny wynajmu aut na Lotnisku Cagliari i rezerwuj przez internet

Por lotniczy Cagliari – CAG jest największym lotniskiem włoskiej wyspy Sardynia. Jest on pierwszym przystankiem na wyspie dla wielu turystów odwiedzających rokrocznie Sardynię, a z racji dużej oferty usług rent-a-car również jednym z najlepszych miejsc do wynajęcia samochodu. Ostra konkurencja pomiędzy działającymi tu wypożyczalniami sprawia iż ceny są tutaj często bardziej przystępne, niż w innych miejscach na wyspie.

Wyświetl: mapa lotnisk Sardynii.

Fiat Panda
Fiat Panda zalicza się do najczęściej wynajmowanych samochodów na Sardynii.

Usytuowany na terenie gminy Elmas, około 8 km na północny-zachód od stolicy Sardynii, Cagliari, port lotniczy znany jest również pod nazwą –Lotnisko Elmas-. Mieszkańcy wyspy używają często w odniesieniu do niego nazwy –Lotnisko Mario Mameli-, nadanej na cześć pochodzącego z Cagliari pioniera włoskiego lotnictwa.

Ważna trasa SS130 przebiegająca w pobliżu lotniska ułatwia dojazd do rejonu Iglesias w zachodniej części wyspy, droga E25 zaś łączy lotnisko z północną Sardynia, w tym Sassari i Alghero.

Szczegółowa mapa Sardynii (kliknij, aby powiększyć).

Lotnisko Cagliari posiada jeden, kilkupoziomowy terminal. Przyloty usytuowane są na poziomie 0, odloty zaś na pierwszym piętrze. Ostatnie, najwyższe piętro mieści biura i serwisy administracyjne.

Rozbudowany i unowocześniony w 2003 roku terminal Lotniska Cagliari posiada przepustowość do 4 milionów pasażerów rocznie.

Wypożyczalnie samochodów Cagliari, Lotnisko
Avis Rent A Car, Budget, Europcar, Firefly, Goldcar, Sicily by Car, Target Rent, Interrent, Noleggiare Sardegna i Locauto to główne największe wypożyczalnie obsługujące Lotnisko Cagliari Elmas. Są też one wypożyczalniami partnerskimi systemu rezerwacji Cartrawler, z którego korzysta www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl. Wyszukiwarka Cartrawler pozwala na kompleksowe porównanie cen w wielu wypożyczalniach jednocześnie i zarezerwowanie najkorzystniejszej oferty przez internet.

Wynajem aut Sardynia – tanio poza sezonem
Z racji na mocno sezonowy charakter turystyki na Sardynii, w zależności od pory roku występują tu bardzo duże wahania cen usług turystycznych. Dotyczy to również wynajmu samochodów. W szczycie sezonu (w lipcu i sierpniu), trudno jest znaleźć oferty wynajmu najmniejszych nawet aut (w klasie mini będą to zazwyczaj Fiat 500, VW Up!, lub Peugeot 107) poniżej 1000-1200 pln za tydzień.

Wiosną lub jesienią, jednak, kiedy pogoda na Sardynii i jest już/nadal, względnie przyjemna, zwłaszcza w porównaniu do kapryśnego polskiego klimatu, pojazd w tej samej klasie wynająć można często już od około 450 pln.

Klimat Sardynii – dowiedz się więcej (temperatura, opady, nasłonecznienie). 

Ford Focus kombi
Ford Focus Kombi we flocie wypożyczalni Noleggiare na Lotnisku Cagliari – dostępny w atrakcyjnych cenach poza sezonem. ©Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl

Bardzo atrakcyjne ceny w przypadku wynajmu poza sezonem znaleźć można również w innych klasach wynajmu, od popularnych samochodów ekonomicznych i kompaktowych, aż po pojazdy typu kombi i duże samochody rodzinne.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Cagliari posiadają również w swoich flotach SUV-y, kabriolety oraz minibusy. Praktyczna funkcja filtra wyszukiwarki Cartrawler pozwala ograniczyć wyniki wyszukiwania do interesującego nas rodzaju pojazdu.

Loty na Sardynie, Cagliari
Przeważająca większość połączeń lotniczych na Lotnisku Cagliari dostępna jest jedynie w sezonie letnim. Połączenia bezpośrednie z Polski do Cagliari oferuje przewoźnik niskokosztowt Ryanair na trasie całorocznej z Krakowa oraz, sezonowo, z Warszawy-Modlina.

Główne lotnisko Sardynii dobrze połączone jest również z lotniskami Włoch kontynentalnych, w tym z Rzymem, Mediolanem, Florencją, Werona, Turynem i Wenecją. Wypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – tani wynajem samochodu Sardynia
Artykuły: Wypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – tani wynajem samochodu Sardynia
Tematy: ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, June 27 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz