Wypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – wynajem aut Sardynia

Por lotniczy Cagliari – CAG jest największym lotniskiem włoskiej wyspy Sardynia.

Porównaj ceny wynajmu aut na Lotnisku Cagliari i rezerwuj przez internet

Jest on pierwszym przystankiem na wyspie dla wielu turystów odwiedzających rokrocznie Sardynię, a z racji dużej oferty usług rent-a-car również jednym z najlepszych miejsc do wynajęcia samochodu.

Ostra konkurencja pomiędzy działającymi tu wypożyczalniami sprawia iż ceny są tutaj często bardziej przystępne, niż w innych miejscach na wyspie.

Fiat Panda

Fiat Panda to zazwyczaj najtańszy samochód do wynajęcia w klasie economy na Sardynii.

Wypożyczalnie samochodów Cagliari, Lotnisko
Usługi rent a car na lotnisku Cagliari świadczone są przez największe międzynarodowe wypożyczalnie, jak również przez lokalne i firmy.

Wyszukiwarka ofert wynajmu aut Cartrawler, udostępniona na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl umożliwia porównanie cen i rezerwację w między innymi: Alamo, Avis, Budget, Europcar, Enterprise Rent A Car, Hertz, Green Motion, Sixt, Goldcar, Ecovia, Centauro, Joyrent, Autovia, Locauto, Maggiore, Noleggiare, Optimorent, Sicily by Car, Surprice, Leasys, Target Rent i WOW Rent.

Wynajem aut Sardynia – tanio poza sezonem
Z racji na mocno sezonowy charakter turystyki na Sardynii, w zależności od pory roku występują tu bardzo duże wahania cen usług turystycznych. Dotyczy to również wynajmu samochodów. W szczycie sezonu (w lipcu i sierpniu), trudno jest znaleźć oferty wynajmu najmniejszych nawet aut (w klasie mini będą to zazwyczaj Fiat 500, VW Up!, lub Peugeot 107) poniżej 600-700 pln za tydzień.

Wiosną lub jesienią, jednak, kiedy pogoda na Sardynii i jest już/nadal, względnie przyjemna, zwłaszcza w porównaniu do kapryśnego polskiego klimatu, pojazd w tej samej klasie wynająć można często już od około 250 pln.

Klimat Sardynii – dowiedz się więcej (temperatura, opady, nasłonecznienie). 

Ford Focus kombi

Ford Focus Kombi we flocie wypożyczalni Noleggiare na Lotnisku Cagliari – dostępny w atrakcyjnych cenach poza sezonem.

Bardzo atrakcyjne ceny w przypadku wynajmu poza sezonem znaleźć można również w innych klasach wynajmu, od popularnych samochodów ekonomicznych i kompaktowych, aż po pojazdy typu kombi i duże samochody rodzinne.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Cagliari posiadają również w swoich flotach SUV-y, kabriolety oraz minibusy. Praktyczna funkcja filtra wyszukiwarki Cartrawler pozwala ograniczyć wyniki wyszukiwania do interesującego nas rodzaju pojazdu.

Renault Captur

SUV Sardynia – Renault Captur do wynajęcia w przystępnej cenie na Lotnisku Cagliari.

Lotnisko Cagliari – położenie i podstawowe informacje
Usytuowany na terenie gminy Elmas, około 8 km na północny-zachód od stolicy Sardynii, Cagliari, port lotniczy znany jest również pod nazwą ‘Lotnisko Elmas’. Mieszkańcy wyspy używają często w odniesieniu do niego nazwy ‘Lotnisko Mario Mameli’, nadanej na cześć pochodzącego z Cagliari pioniera włoskiego lotnictwa.

Wyświetl: mapa lotnisk Sardynii.

Ważna trasa SS130 przebiegająca w pobliżu lotniska ułatwia dojazd do rejonu Iglesias w zachodniej części wyspy, droga E25 zaś łączy lotnisko z północną Sardynia, w tym Sassari i Alghero.

Szczegółowa mapa Sardynii (kliknij, aby powiększyć).

Lotnisko Cagliari posiada jeden, kilkupoziomowy terminal. Przyloty usytuowane są na poziomie 0, odloty zaś na pierwszym piętrze. Ostatnie, najwyższe piętro mieści biura i serwisy administracyjne.

Z portu korzysta obecnie ponad 4.3 mln pasażerów rocznie, zdecydowana większość w sezonie letnim.

Sardynia z loty ptaka.

Loty na Sardynie, Cagliari
Połączenia bezpośrednie z Polski do Cagliari oferuje przewoźnik niskokosztowy Ryanair na trasach z Krakowa i Modlina.

Główne lotnisko Sardynii dobrze połączone jest również z lotniskami Włoch kontynentalnych, w tym z Rzymem, Mediolanem, Florencją, Werona, Turynem i Wenecją. 

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat wyspy w oficjalnym przewodniku po SardyniiWypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – wynajem aut Sardynia
Artykuły: Wypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – wynajem aut Sardynia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, July 23 2021

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz