Wypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – wynajem aut Sardynia

Por lotniczy Cagliari – CAG jest największym lotniskiem włoskiej wyspy Sardynia.

Porównaj ceny wynajmu aut na Lotnisku Cagliari i rezerwuj przez internet

Jest on pierwszym przystankiem na wyspie dla wielu turystów odwiedzających rokrocznie Sardynię, a z racji dużej oferty usług rent-a-car również jednym z najlepszych miejsc do wynajęcia samochodu.

Ostra konkurencja pomiędzy działającymi tu wypożyczalniami sprawia iż ceny są tutaj często bardziej przystępne, niż w innych miejscach na wyspie.

Fiat Panda

Fiat Panda to zazwyczaj najtańszy samochód do wynajęcia w klasie economy na Sardynii.

Wypożyczalnie samochodów Cagliari, Lotnisko
Usługi rent a car na lotnisku Cagliari świadczone są przez największe międzynarodowe wypożyczalnie, jak również przez lokalne i firmy.

Wyszukiwarka ofert wynajmu aut Cartrawler, udostępniona na www.tania-wypozyczalnia-samochodow.pl umożliwia porównanie cen i rezerwację w między innymi: Alamo, Avis, Budget, Europcar, Enterprise Rent A Car, Hertz, Green Motion, Sixt, Goldcar, Ecovia, Centauro, Joyrent, Autovia, Locauto, Maggiore, Noleggiare, Optimorent, Sicily by Car, Surprice, Leasys, Target Rent i B Rent.

Wynajem aut Sardynia – taniej poza sezonem
W szczycie sezonu trudno jest w ostatnim czasie liczyć na tani wynajem aut na Sardynii.

Sytuacja pogorszyła się tu szczególnie po okresie pandemii. Wypożyczalnie samochodów na Sardynii, podobnie, jak i w wielu innych destynacjach wyspiarskich, zredukowały znacząco floty, aby ograniczyć koszty w czasie największego przestoju wywołanego obostrzeniami sanitarnymi. Po ich zniesieniu, okazało się, iż przemysł motoryzacyjny zmaga się z olbrzymimi trudnościami z zaspokojeniem gwałtownie rosnącego popytu na nowe pojazdy. Zbyt mała oferta w stosunku do podaży przełożyła się na wyższe, niż kiedykolwiek ceny wynajmu. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, iż sytuacja unormuje się jak najszybciej.

Poza sezonem, zwłaszcza wiosną lub jesienią, jednak, kiedy pogoda na Sardynii i jest już/nadal, względnie przyjemna, zwłaszcza w porównaniu do kapryśnego polskiego klimatu, turystów zaś zdecydowanie mniej, ceny w wypożyczalniach są znacznie bardziej przystępne.

Klimat Sardynii – dowiedz się więcej (temperatura, opady, nasłonecznienie). 

Ford Focus kombi

Ford Focus Kombi we flocie wypożyczalni Noleggiare na Lotnisku Cagliari – dostępny w atrakcyjnych cenach poza sezonem.

Atrakcyjne ceny w przypadku wynajmu poza sezonem znaleźć można we wszystkich klasach wynajmu, od popularnych samochodów ekonomicznych i kompaktowych, aż po pojazdy typu kombi i duże samochody rodzinne.

Wypożyczalnie samochodów na Lotnisku Cagliari posiadają również w swoich flotach SUV-y, kabriolety oraz minibusy. Praktyczna funkcja filtra wyszukiwarki Cartrawler pozwala ograniczyć wyniki wyszukiwania do interesującego nas rodzaju pojazdu.

Renault Captur

SUV Sardynia – Renault Captur do wynajęcia w przystępnej cenie na Lotnisku Cagliari.

Lotnisko Cagliari – położenie i podstawowe informacje
Usytuowany na terenie gminy Elmas, około 8 km na północny-zachód od stolicy Sardynii, Cagliari, port lotniczy znany jest również pod nazwą ‘Lotnisko Elmas’. Mieszkańcy wyspy używają często w odniesieniu do niego nazwy ‘Lotnisko Mario Mameli’, nadanej na cześć pochodzącego z Cagliari pioniera włoskiego lotnictwa.

Wyświetl: mapa lotnisk Sardynii.

Ważna trasa SS130 przebiegająca w pobliżu lotniska ułatwia dojazd do rejonu Iglesias w zachodniej części wyspy, droga E25 zaś łączy lotnisko z północną Sardynia, w tym Sassari i Alghero.

Szczegółowa mapa Sardynii (kliknij, aby powiększyć).

Lotnisko Cagliari posiada jeden, kilkupoziomowy terminal. Przyloty usytuowane są na poziomie 0, odloty zaś na pierwszym piętrze. Ostatnie, najwyższe piętro mieści biura i serwisy administracyjne.

Z portu korzysta obecnie ponad 4.3 mln pasażerów rocznie, zdecydowana większość w sezonie letnim.

Sardynia z loty ptaka.

Loty na Sardynie, Cagliari
Połączenia bezpośrednie z Polski do Cagliari oferuje przewoźnik niskokosztowy Ryanair na trasach z Krakowa, Poznania i Modlina.

Główne lotnisko Sardynii dobrze połączone jest również z lotniskami Włoch kontynentalnych, w tym z Rzymem, Mediolanem, Florencją, Werona, Turynem i Wenecją. 

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat wyspy w oficjalnym przewodniku po SardyniiWypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – wynajem aut Sardynia
Artykuły: Wypożycz samochód na Lotnisku Cagliari – wynajem aut Sardynia
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Friday, May 27 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz