Lotnisko Dortmund – znajdz tani wynajem samochodów w Niemczech

Skorzystaj z bogatej oferty samochodów do wynajęcia dostępnych w wyszukiwarce i systemie rezerwacji Cartrawler i zarezerwuj tani samochód do wynajęcia na Lotnisku w Dortmund, w Niemczech.

Wynajem samochodów Dortmund, Lotnisko – porównaj ceny z Cartrawler

VW Golf wynajem samochodów Dortmund Lotnisko
VW Golf jest jednym z najpopularniejszych samochodów do wynajęcia na lotnisku w Dortmundzie

Wpożyczalnie samochodów Lotnisko Dortmund
Port lotniczy w Dortmundzie (DTM) obsługiwany jest przez szereg znanych wypożyczalni aut, w tym, Budget, Avis Rent A Car, Europcar, Sixt i Hertz. Samochód wynająć można również w niemieckiej firmie Caro Autovermietung, która, pomimo, iż nie posiada biura bezpośrednio na Lotnisku w Dortmundzie, dostarcza tu samochody na zasadzie "meet and greet" (co oznacza, iż przedstawiciel wypożyczalni oczekuje na klienta na lotnisku). 

Wyszukiwarka Cartrawler wyświetla oferty wielu różnych wypożyczalni, uszeregowując je według ceny (lub innego wybranego kryterium), dzięki czemu łatwo jest znaleźć najbardziej konkurencyjną ofertę oraz dokonać rezerwacji online.

Tanie wynajem samochodu Dortmund (lotnisko)
Najkorzystniejsze oferty wynajmu samochodów na Lotnisku Dortmund rzadko znaleźć można w najniższych klasach wynajmu. Zazwyczaj tylko niewielka różnica w cenie dzieli oferty najmniejszych pojazdów do wynajęcia, czyli małych samochodów miejskich typu Hyundai i10, lub VW Up i znacznie większych i wygodniejszych aut z klasy ekonomicznej, a często nawet też i kompaktowej.

W wielu przypadkach niezwykle popularnego VW Golfa, lub podobne auto w klasie kompakt, wynająć można na lotnisku w Dortmundzie już od około 130 złotych za dzień. Często również dosyć prestiżowe modele, jak na przykład Mercedes C Klasa, dostępne są do wynajęcia w dosyć niewygórowanej cenie od 170 złotych za dzień.

Rent A Car Dortmund Lotnisko
Rent A Car Lotnisko Dortmund> Mercedes C-Class Kombi – prestiżowy samochód w umiarkowanej cenie.

Równie korzystne stawki trudniej jest znaleźć w segmencie pojazdów typu minivan i minibus do wynajęcia na Lotnisku w Dortmundzie. Najtańsze minivany typu 5+2, jak na przykład VW Touran (lub podobny) znaleźć można często w cenach poniżej 200 złotych za dzień. Pełnowymiarowe minivany, oferjące dostateczną ilość miejsca dla 7 osób ze znaczą ilością bagażu (VW Sharan lub podobny), lub 9 osobowe minibusy (Mercedes Vito, Ford Transit, lub podobne) do wynajęcia na lotnisku w Dortmundzie, oznaczają zdecydowanie większy wydatek i wymagają zazwyczaj rezerwacji z dużym wyprzedzeniem.

Lotnisko Dortmund – lokalizacja i odległości
Port lotniczy Dortmund usytuowany jest w odległości około 10 km na wschód od centrum miasta, na terenie Zagłębia Ruhry, w Nadrenii Północnej-Westfalii, w zachodnich Niemczech.

Te rejony Niemiec posiadają jedną z najlepiej rozbudowanych infrastruktur drogowych w Europie. Lotnisko Dortmund usytuowane jest w pobliżu dwóch ważnych autostrad, w tym: Autobahn 40 / A40 prowadzącej do między innymi Eindhoven w Holandii, a także autostrady A 44 prowadzącej do Kassel, na wschód od Dortmundu. Zobacz mapę głównych autostrad w okolicy Lotniska Dortmund.

Samochód wynajęty na lotnisku w Dortmundzie pozwala dostać się do wielu ważnych ośrodków biznesowych i przemysłowych Zagłębia Ruhry w niecałą godzinę.

Poniżej przybliżone odległości drogowe z Lotniska Dormtund:

  • odległość z Lotniska Dortmund do Essen: 46 km
  • odległość z Lotniska Dortmund do Bochum: 31 km
  • odległość z Lotniska Dortmund do Duisburg: 64 km
  • odległość z Lotniska Dortmund do Witten: 37 km
  • odległość Lotnisko Dortmund – Lotnisko Dusseldorf: 74 km
  • odległość z Lotniska Dortmund do Kolonii: 92 km

Lotnisko Dortmund – kierunki i linie lotnicze
W przeszłości stosunkowo małe lotnisko w Dortmundzie, zdołało w ciągu ostatniej dekady znacząco zwiększyć wybór oferowanych połączeń.

Obsłużywszy w 2013 roku niemal 2 miliony pasażerów, Lotnisko Dortmund urasta do rangi poważnego konkurenta dla innych portów lotniczych Zagłębia Ruhry, w tym Dusseldorfu i Kolonii/Bonn.

Z Polski, loty do Dortmundu oferowane są przez linie lotnicze low-cost Wizzair, z wylotami z Gdańska, Katowic, Wrocławia i Warszawy-Chopin (te ostatnie połaczenie dostępne od 29 marca 2015 roku) oraz Ryanair z Krakowa.

Znajdź tani wynajem samochodów na Lotnisku w DortmundzieLotnisko Dortmund – znajdz tani wynajem samochodów w Niemczech
Artykuły: Lotnisko Dortmund – znajdz tani wynajem samochodów w Niemczech
Tematy: , , , , ,
Ostatnia modyfikacja: Saturday, September 27 2014

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz