Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Florencja – wynajem aut Toskania

Stolica Toskanii, Florencja, obsługiwana jest przez średnich rozmiarów lotnisko położone około 6.5 km na północny zachód od centrum miasta.

Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Florencja – porównaj oferty

Z racji na usytuowanie w dzielnicy Peretola na przedmieściach Florencji, port ten znany jest także jako ‘Lotnisko Florencja-Peretola’, lub pod oficjalna nazwą ‘Lotnisko Amerigo Vespucci ‘. Jego kod IATA to – FLR.

Ważne trasy drogowe przebiegające w sąsiedztwie lotniska umożliwiają łatwy dojazd zarówno do centrum Florencji, jak i innych ważnych miast i miejscowości Toskanii. Wyświetl mapę Toskanii.

Fialt 500

Fiat 500, jedna z najtańszych propozycji rent a car na Lotnisku Florencja.

Obsługujące ponad 7.2 miliona pasażerów Lotnisko Florencja nie jest największym portem lotniczym Toskanii. Ponad dwukrotnie więcej pasażerów korzysta z lotniska w Pizie.

Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Florencja
Usługi wynajmu aut na Lotnisku Florencja oferowane są przez wiele wypożyczalni. Oprócz powszechnie znanych międzynarodowych marek rent a car, jak Alamo, Avis, Budget, Enterprise, Hertz i Sixt, brdzo aktywne są tu także włoskie wypożyczalnie, w tym Autovia, Locauto, Maggiore, B-Rent, Ecovia, Joyrent, Leasys, Optimorent i Sicily by Car.

Biura większości wypożyczalni obsługujących lotnisko znajdują się są w centrum rent a car położonym w krótkiej odległości od terminalu. Dostęp do niego ułatwia kursujący regularnie – co około 20 minut - autobus wahadłowy.

Oferty wspomnianych wypożyczalni znaleźć można w wyszukiwarce Cartrawler umożliwiającej porównanie ceno raz dokonanie rezerwacji najbardziej nam odpowiadającego auta przez internet.

Wynajem aut Toskania – samochód na lato rezerwuj z wyprzedzeniem
Szczyt sezonu turystycznego w Toskanii przypada na lipiec i sierpień. Rezerwacji samochodów do wynajęcia na ten okres warto jest dokonywać z jak największym wyprzedzeniem, aby zagwarantować najkorzystniejsze ceny oraz dostępność modeli.

Latem, najtańsze samochody do wynajęcia w Florencji dostępne są od około 1000 pln za tydzień. Za taką kwotę liczyc można zazwyczaj jedynie na małe samochody miejskie, jak na przykład Fiat 500, Toyota Aygo, Renault Twingo, lub podobne.

Biorąc pod uwagę stosunkowo małą różnicę w cenie pomiędzy klasą mini i kompaktową, warto jest rozważyć wynajem nieco większego pojazdu. Zwłaszcza, jeśli planujemy dłuższe podróże po Toskanii przydatne mogą okazać się lepsze wyposażenie, wydajniejszy silnik oraz pojemniejszy bagażnik.

W segmencie ekonomicznym na Lotnisku Florencja liczyć można na modele takie jak Ford Fiesta, VW Polo, Opel Corsa, Renault Clio oraz często przypisywany do niego Fiat Panda.

Ford Fiesta

Większość wypożyczalni samochodów na Lotnisku Florencja wzbogaciła swoje floty o najnowszy model Forda Fiesta.

Korzystne oferty rent a car Florencja dostępne sa również często w klasie kompakt, reprezentowanej tu przez modele takie jak, między innymi: Fiat 500L, VW Golf, Ford Focus, Opel Astra i Citroen C4 Cactus.

Poszukując najkorzystniejszej oferty, zwróć uwagę nie tylko na cenę, lecz również na warunki wynajmu oraz ewentualne usługi dodatkowe (GPS, dodatkowy kierowca bez opłat, etc.) wliczone w cenę wynajmu.

Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem jest szczególnie zalecana w przypadku wynajmu większych, niż standardowe pojazdów, w tym 7-osobowych vanów i 9-osobowych minibusów. W okresie letnim cieszą się one znacznym zainteresowaniem wśród dużych grup turystów podróżujących wspólnie po Toskanii.

Mercedes Vito

Wynajem minibusa Lotnisko Florencja – Mercedes Vito Traveliner.

Poza sezonem letnim, sporo turystów decyduje się na odwiedzenie Toskanii także wiosną i jesienią, aby uniknąć największych tłumów a także nacieszyć się soczystymi kolorami regionu specyficznymi dla tych pór roku. Znaczny spadek cen usług rent a car zauważyć tu można dopiero zimą. W styczniu i lutym, najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Florencja dostępne są często już za zaledwie kilka euro dziennie.

Czytaj również: Święta państwowe i dni wolne od pracy we Włoszech.

Lotnisko Florencja – odległości
Jeśli planujesz podróże po Toskanii, przydatne mogą Ci okazac się przybliżone odległosci drogowe pomiędzy lotniskiem a innymi waznymi punktami regionu:

  • odległość Lotnisko Florencja – Prato: 10 km
  • odległość Lotnisko Florencja – Pistoia: 30 km
  • odległość Lotnisko Florencja – Montecatini Terme: 4 km
  • odległość Lotnisko Florencja – Lucca: 70 km

(Do wszystkich destynacji wskazanych powyżej dojechac można z lotniska autostradą E76).

  • odległość Lotnisko Florencja – Siena: 75 km
  • odległość Lotnisko Florencja – Arezzo: 88 km
  • odległość Lotnisko Florencja – Piza: 85 km

Lotnisko położone jest o około godiznę drogi od wybrzeża Toskanii. Odległośc do popularnego ośrodka nadmorkiego, Livorno, wynosi około 90 km.

Florencja z lotu ptaka.

Loty do Florencji
Bezpośrednie połączenia do Florencji nie znalazły się do tej pory w ofercie żadnego z przewoźników latających z Polski. Miasto jest jednak dobrze skomunikowane z wieloma metropoliami europejskimi, w tym Londynem, Paryżem, Amsterdamem, Frankfurtem i Monachium, jak również lotniskiem Rzym-Fiumicino.

Największa linią lotniczą na Lotnisku Peretola jest hiszpański przewoźnik Vueling.

Znajdź wiele praktycznych informacji na temat Florencji na oficjalnym portalu turystycznym miasta.Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Florencja – wynajem aut Toskania
Artykuły: Wypożyczalnia samochodów Lotnisko Florencja – wynajem aut Toskania
Tematy: , , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, May 03 2022

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz