Lotnisko Glasgow International – wynajem aut Szkocja

Drugie pod względem liczby obsługiwanych pasażerów lotnisko Szkocji (po Porcie Lotniczym Edynburg) mieści się w Glasgow, a dokładniej, około 13 km na zachód od centrum miasta. Łączy je z nim autostrada A8.

Wynajem samochodów Lotnisko Glasgow – porównaj ceny

Lokalnie Międzynarodowy Port Lotniczy Glasgow – GLA / Glasgow International Airport, znany jest również pod nazwą Abbotsinch Airport.

Korzystający z niego pasażerowie mają do swojej dyspozycji szereg wypożyczalni samochodów działających bezpośrednio na terenie terminala, lub w jego sąsiedztwie.

Wynająć samochodów na Lotnisku Glasgow można bezpośrednio w wypożyczalniach, lub, często na nieco korzystniejszych warunkach, poprzez internetowe wyszukiwarki oferta, jak na przykład Cartrawler.

Opel Astra
Opel Astra (na rynku brytyjskim znany jako Vauxhall Astra) – popularny we flotach rent-a-car na Lotnisku Glasgow.

Usługi wynajmu aut na Lotnisku Glasgow oferowane są przez wypożyczalnie takie jak między innymi: Avis, Budget, Europcar, Alamo, National, Hertz, Enterprise, Thrifty, Keddy, Green Motion, Easirent, Interrent, Arnold Clark Car & Van Rental.

W opisie każdej z ofert dostępnych poprzez wyszukiwarkę Cartrawler zawarta jest informacja na temat sposobu odbioru auta (bezpośrednio na lotnisku, przy pomocy transferu do punktu odbioru, lub przy pomocy pracownika wypożyczalni, który powita klienta na lotnisku i towarzyszyć my będzie do punktu odbioru auta).

Tani wynajem samochodów  Glasgow – porównaj ceny przez internet
Rezerwacja z wyprzedzeniem, i po porównaniu ofert wielu usługodawców, jest zazwyczaj najlepszym sposobem na uzyskanie najkorzystniejszych cen i warunków wynajmu. Internetowe wyszukiwarki ofert są w tym niezwykle przydatne, jako, że pozwalają na porównanie cen w wielu wypożyczalniach jednocześnie.

Najtańsze samochody do wynajęcia na Lotnisku Glasgow dostępne są zazwyczaj w cenach od 400-450 pln za tydzień. Są to najczęściej małe samochody miejskie, jak na przykład Fiat 500, Hyundai i10, czy Kia Picanto.

Nawet jeśli interesuje nas konkretna klasa wynajmu, wyszukiwarka Cartrawler umożliwia kompleksowe porównanie wszystkich aktualnie dostępnych ofert. Często okazać się może iż w cenie pojazdu którego wynajem pierwotnie planowaliśmy dostępne są oferty samochodów o wyższy standardzie, bądź, że różnica pomiędzy nimi jest niewielka. Na Lotnisku Glasgow dzieje się tak często w przypadku najtańszych aut oraz samochodów w klasie ekonomicznej. Ford Fiesta, Nissan Micra, czy Opel Corsa (Vauxhall Corsa) dostępne są tu często w tej samej, lub bardzo zbliżonej cenie, co samochody w klasie mini.

Wynajem vanów i minibusów Glasgow, Lotnisko
Dla większych grup podróżnych, idealnym rozwiązaniem jest wynajem minivanów dla 7 osób, lub minibusów, dla 9 osób. Na Lotnisku Glasgow najczęściej spotykane modele to Opel Zafira, Renault Scenic (5+2), Ford Galaxy, Peugeot 5008 oraz Opel Vivaro i Ford Tourneo Custom.

Ford Tourneo
Ford Tourneo Custom, 9-osobowy minibus. ©Foto: Tania-wypozyczalnia-samochodow.pl.

Lotnisko Glasgow – wynajem samochodów premium
W segmencie aut ‘z wyższej półki’, eleganckich pojazdów dla klientów biznesowych, czy też samochodów sportowych wypożyczalne samochodów na Lotnisku Glasgow maja wiele do zaoferowania. Przy pomocy wyszukiwarki Cartrawler, znaleźć można oferty samochodów luksusowych, jak na przykład Jaguar XF w cenie już od około 250 pln za dzień.

Wynajmując samochód w klasie premium, upewnić się należy zawsze jakie wymagania, co do wieku kierowcy przewiduje dna oferta. Często przeznaczone są one dla kierowców powyżej 25 roku życia. Kierowcy młodsi, również będą mogli wynająć auto, licząc się jednak z dodatkową opłata dla ‘młodego kierowcy’.

Porównaj warunki wynajmu, nie tylko ceny
Jedna z zalet systemu Cartrawler jest możliwość porównania warunków wynajmu, które różnić się mogą znacząco nie tylko w różnych wypożyczalniach, ale również pomiędzy ofertami tego samego usługodawcy, w zależności od klasy pojazdu.

Regulamin wynajmu zawiera wiele przydatnych informacji na temat wielu aspektów wynajmu, które wpłynąć mogą na jego ostateczny koszt, takich , jak na przykład zasady uzupełniania paliwa, przebieg (nieograniczony lub z limitem kilometrów), wysokość udziału własnego, czy też wspomniane już opłaty dodatkowe dla młodych kierowców.

W regulaminie ujęte są również wymagania co do prawa jazdy oraz innych dokumentów i kart płatniczych, które okazać należy przy odbiorze.

Nieznajomość regulaminu, nie zwalnia od konieczności zastosowania się do niego. Niewczytanie się dokładnie w warunki wynajmu doprowadzić może do sytuacji, w której wypożyczalnia odmówi wydania auta, a klient zaś nie będzie miał prawa do ubiegania się o zwrot wpłaconych środków.

Glasgow Airport – GLA – kierunki i linie lotnicze
Główny port lotniczy Glasgow obsługuje obecnie około 7 milionów pasażerów rocznie. Oczekuje się, iż liczba ta wzrośnie do nawet 24 milionów do 2030 roku, jeśli zrealizowane zostaną istniejące obecnie plany rozbudowy tego portu.

Lotnisko Glasgow oferuje szeroki wybór połączeń europejskich, jak również loty do USA, Kanady, Emiratów Arabskich, Turcji i Egiptu. W 2016 roku, najpopularniejszymi kierunkami międzynarodowymi z GLA były: Dublin, Amsterdam i Dubaj. Na trasach krajowych prym wiodły lotniska Londynu – Heathrow, Stansted i Gatwick. 

Bezpośrednie połączenia z Polski do Glasgow International oferowane są przez przewoźników low-cost Ryanair (z Modlina, Wrocławia, Bydgoszczy i Krakowa) oraz Wizzair (z Gdańska, Katowic i Warszawy-Chopin).

Do największych przewoźników na Lotnisku Glasgow zaliczają się linie British Airways, Flyby, Jet2, Easyjet, Ryanair Aer Lingus oraz czarterowe Thomas Cook i Thomson Airways.

Glasgow posiada również drugi, mniejszy port lotniczy, Lotnisko Prestwick, obsługujące głównie połączenia low-cost.

Wypożyczalnie samochodów Glasgow, Lotnisko – znajdź najkorzystniejsze ofertyLotnisko Glasgow International – wynajem aut Szkocja
Artykuły: Lotnisko Glasgow International – wynajem aut Szkocja
Tematy: , ,
Ostatnia modyfikacja: Tuesday, April 25 2017

Podziel się z nami swoją opinią

Wyślij komentarz